Poszukiwany mężczyzna zgłosił się na komisariat, by sprawdzić trzeźwość

W sylwestrową noc doszło do niecodziennego zdarzenia na Komisariacie Policji w Ożarowie. 36-letni mężczyzna postanowił sprawdzić, czy jest trzeźwy, co wydawałoby się rutynowym działaniem, jednak sytuacja przybrała zaskakujący obrót. Podczas kontroli tożsamości okazało się, że poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Sandomierzu. Powód? Miał do odbycia trzy dni zastępczej kary pozbawienia wolności, która nałożona została z powodu nieopłaconych grzywien.

Grzywny za wykroczenia

Nieopłacone grzywny dotyczyły wykroczeń związanych z niestosownym zachowaniem oraz ignorowaniem poleceń funkcjonariuszy. W wyniku tego mężczyzna został zatrzymany. Policjanci postanowili, że pozostanie w ich dyspozycji aż do momentu uregulowania finansowych zobowiązań.

Niespodzianka na komisariacie

Cała sytuacja nabrała jeszcze większego rozgłosu, gdy okazało się, że mężczyzna stawił się na komisariacie pod wpływem alkoholu. Choć przybył tam samodzielnie, to jego stan wskazywał na to, że postanowił pożegnać stary rok w dość osobliwy sposób.

Rozwiązanie sytuacji

Pomoc bliskich okazała się kluczowa. Mężczyzna został zwolniony z komisariatu po tym, jak jego bliscy dostarczyli potwierdzenie wpłaty wymaganej kwoty grzywien. Dzięki temu uniknął odbycia kary zastępczej, a całe zdarzenie zakończyło się dla niego szczęśliwie.

To nietuzinkowe wydarzenie pokazuje, jak różne mogą być okoliczności, w których ludzie decydują się na wizytę na policji. Przypadek ten z pewnością na długo pozostanie w pamięci funkcjonariuszy z Ożarowa oraz samego zainteresowanego.

Źródło: Policja Świętokrzyska