Wyjątkowe wydarzenie artystyczne czeka na miłośników kultury w Kielcach. 18 czerwca 2026 roku o godzinie 17:00, Sala Kominkowa WDK stanie się miejscem pełnym inspiracji i emocji. Na uczestników czeka benefis Doroty Putowskiej – artystki wszechstronnej, której twórczość obejmuje zarówno poezję, jak i malarstwo. Znana również jako emerytowana nauczycielka sztuki i aktywistka kulturalna, Putowska zaprezentuje swoje dzieła podczas tego niezwykłego spotkania.
Wydarzenie pełne poezji i sztuki
Podczas tego wieczoru odbędzie się promocja najnowszego tomiku poezji autorki, zatytułowanego „W oknie wyobraźni”. Książka, wydana na 30-lecie jej działalności artystycznej i społecznej, jest prawdziwym hołdem dla codzienności, natury, wspomnień i emocji. Dodatkowo, publikacja wzbogacona została reprodukcjami obrazów Putowskiej, co czyni ją wyjątkowym połączeniem słowa i obrazu. To niepowtarzalna okazja, aby zagłębić się w świat jej twórczości oraz świętować jej osiągnięcia z przyjaciółmi i sympatykami sztuki.
Okazja do spotkania z autorką
Na wydarzenie zaproszeni są wszyscy, którzy cenią sobie poezję, malarstwo i kulturę. To nie tylko możliwość zapoznania się z dziełami Putowskiej, ale także szansa na rozmowę z autorką i wymianę myśli z innymi miłośnikami sztuki. Benefis ten stwarza przestrzeń do refleksji oraz inspiracji, a także pozwala na bliższe poznanie osoby, która przez lata kształtowała kulturalne życie Kielc.
Niezwykły wieczór w Kielcach to wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięć uczestników. Spotkanie w Sali Kominkowej WDK będzie okazją do celebrowania dorobku artystycznego i społecznego Doroty Putowskiej, a także do zanurzenia się w jej poetycki i malarski świat, pełen emocji i piękna. Zapraszamy serdecznie każdego, kto pragnie uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Źródło: facebook.com/wdk.kielce
