Gminna Biblioteka Publiczna w Masłowie już w najbliższy piątek stanie się centrum rodzinnej rozrywki. Od godziny 17:00 plac przed biblioteką wypełni się atrakcjami, z których skorzystać będą mogli zarówno najmłodsi, jak i starsi mieszkańcy gminy.
Rozrywka nie tylko dla dzieci
Podczas szóstej edycji Bibliotecznego Festynu Rodzinnego organizatorzy przygotowali szeroki wybór aktywności. Dzieci mogą liczyć na dmuchane zamki, animacje prowadzone przez doświadczonych opiekunów oraz spotkanie ze strażakami z lokalnej OSP Masłów. Dodatkowo dostępne będą stanowiska, gdzie najmłodsi uczestnicy ozdobią twarze, wykonają brokatowe tatuaże lub zaplotą kolorowe warkoczyki.
Coś dla głodnych i spragnionych
Specjalnie na tę okazję przygotowano również strefę kulinarną. Na festynowych gości czeka wata cukrowa serwowana przez Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o. oraz świeży popcorn od Czarcie Babki. Organizatorzy zachęcają, by w przerwach między zabawami sięgnąć po słodkie przekąski.
Książka w centrum uwagi
Podczas wydarzenia nie zabraknie także propozycji dla miłośników czytania. W ramach bookcrossingu będzie można wymienić się książkami – każdy zainteresowany znajdzie tu półkę z lekturami, które można zabrać do domu lub zostawić coś od siebie. To okazja, by wzbogacić domową biblioteczkę oraz promować czytelnictwo w lokalnej społeczności.
Festyn organizowany przez bibliotekę ma na celu zintegrowanie mieszkańców oraz stworzenie przestrzeni do wspólnego spędzenia czasu. Impreza jest otwarta dla wszystkich chętnych. Organizatorzy zachęcają do udziału całe rodziny oraz osoby, które cenią lokalne inicjatywy. Wydarzenie potrwa do późnych godzin wieczornych, zapewniając uczestnikom wiele okazji do zabawy i rozmów.
Źródło: facebook.com/maslow.gmina
