Nowa hala sportowa w Kielcach: całoroczne centrum aktywności przy ul. Szczecińskiej!

W Kielcach planowana jest budowa nowoczesnej hali sportowej przy ulicy Szczecińskiej, która będzie dostępna przez cały rok. Ta inwestycja ma zastąpić stare asfaltowe boisko, oferując mieszkańcom nowe możliwości spędzania czasu niezależnie od sezonu.

Funkcjonalność o każdej porze roku

Zimą hala przemieni się w największe kryte lodowisko w mieście, oferując taflę o wymiarach 40 na 20 metrów. To miejsce będzie idealne zarówno dla miłośników rekreacyjnej jazdy na łyżwach, jak i dla organizatorów wydarzeń sportowych oraz hokejowych. Wiosną i latem obiekt zyska bardziej dynamiczny charakter – betonowa podłoga posłuży jako boisko do różnych sportów, takich jak pickleball, tenis czy koszykówka, a także jako tor do jazdy na rolkach i wrotkach.

Nowoczesne wyposażenie i dostępność

Hala sportowa zostanie wyposażona w pełne zaplecze, w tym kontenery z kasami, szatniami oraz wypożyczalnią sprzętu. Dla wygody użytkowników przewidziano również kilkanaście miejsc parkingowych. Całość dopełni kontener techniczny na sprzęt do utrzymania lodu zimą.

Harmonogram i finansowanie projektu

Przetarg na budowę został już ogłoszony, a podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest na wrzesień tego roku. Oczekuje się, że prace zakończą się w pierwszym kwartale 2026 roku. Koszt inwestycji to około 3 miliony złotych, z czego połowę pokryje dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Rozwój infrastruktury sportowej w Kielcach

Nowa hala sportowa jest częścią szerszego planu rozwoju infrastruktury sportowej w Kielcach. W ostatnim czasie przeprowadzono różne modernizacje, takie jak wymiana telebimu i krzesełek na stadionie miejskim oraz remonty na hali przy ulicy Krakowskiej. Planowane są dalsze inwestycje, w tym modernizacja oświetlenia w Hali Legionów oraz budowa nowego obiektu sportowego przy V LO im. ks. Piotra Ściegiennego.

Inwestycje wspierane funduszami zewnętrznymi

Dzięki wsparciu finansowemu z programu Sportowa Polska, możliwe jest przeprowadzenie wielu z tych projektów. Tomasz Porębski, zastępca prezydenta Kielc, podkreśla znaczenie takich inwestycji dla rozwoju lokalnego sportu i społeczności. Modernizacje obejmą również siłownię używaną przez piłkarzy ręcznych oraz inne udogodnienia dla lekkoatletów.

Inwestycja w halę sportową przy ulicy Szczecińskiej to krok w stronę nowoczesnej i wielofunkcyjnej infrastruktury, która będzie służyć mieszkańcom przez cały rok, zachęcając ich do aktywnego spędzania czasu i promowania zdrowego trybu życia.