Wystawa Sił Zbrojnych to jedna z bardziej znanych imprez kieleckich

Wystawa Sił Zbrojnych w Kielcach z dezynfekcją pułku chemicznego

Jak co roku w Kielcach odbędzie się Wystawa Sił Zbrojnych w ramach Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Nie obchodzi się bez obostrzeń, dzięki którym impreza jest bezpieczniejsza.  Nad bezpieczeństw imprezy czuwają także żołnierze pułku chemicznego.

Na wystawie panują standardowe w dobie pandemii zabezpieczenia. Obowiązuje dystans społeczny, ograniczenie ilości osób na wystawie, a także konieczność dezynfekcji. Ale to nie wszystko. Na imprezie pojawili się także żołnierze z 5 Pułku Chemicznego z Tarnowskich Gór. Zajmują się oni odkażaniem stoisk wystawowych, infrastruktury hal i elementów zewnętrznych.

Wystawa Sił Zbrojnych to jedna z bardziej znanych imprez kieleckich

Wojskowi chemicy będą mieli do dyspozycji myjki parowe z lancą, a także specjalistyczne środki odkażające. To sprawi, ze odkażane powierzchnie i przedmioty będą bezpieczne. Wszyscy żołnierze będą też ubrani w kombinezony. Będą też mieć maski z filtrami oraz rękawice. Dzięki temu oni sami będą właściwie zabezpieczeni przed bezpośrednim kontaktem z wirusem, a tym samym przed zakażeniem.  Dodatkowo po zakończeniu prac żołnierze będą dezynfekować siebie nawzajem.

Dodaj komentarz