Większa Płatna Strefa Parkowania w centrum Kielc?

Więcej płatnych miejsc parking owych oraz wyższe opłaty za postój. To propozycja przygotowana przez ekspertów dla centrum Kielc.

W Urzędzie Miasta zaprezentowano propozycje fachowców z Politechniki Krakowskiej. Przedstawili oni obszerny raport dotyczący problemów związany. Został on stworzony na podstawie badań własnych ekspertów. W badaniach brało udział aż tysiąc Kielczan.

Badania wskazały, że wiele miejsc w Płatnej Strefie Parkowania zajmowane są przeciętnie przez 2 godziny. Jednakże w okolicach okalających strefę samochody są zaparkowane średnio przez 5 godzin. To sprawia, że inni kierowcy nie mogą z nich skorzystać  i tym samym mają utrudniony dostęp do sklepów i usług.

Płatna Strefa Parkowania w Kielcach powinna być większa

W związku z tym zjawiskiem zaproponowano powstanie dwóch stref parkowania o zróżnicowanych opłatach. W pierwszej strefie opłaty miałyby wynieść maksymalnie 4 zł za każdą godzinę postoju. Tymczasem w drugiej strefie opłaty miałyby wynieść 3 zł za każdą godzinę.

To oznaczałoby spore zmiany. Obecnie bowiem pierwsze 45 minut parkowania jest darmowe, a każda kolejna godzina kosztuje kierowców 2 zł. Płatna Strefa Parkowania rozciągałaby się od ul. Jesionową aż po ul. Szczecińską.

Źródło: Radio Kielce

Dodaj komentarz