napasc-na-policjanta

Za napaść na policjanta grozi mu do 20 lat za kratkami

Kilka dni temu zostało zakończone śledztwo w sprawie Norberta Sz. – podejrzanego o próbę przejechania policjanta i posiadanie narkotyków. W momencie, gdy policjant chciał go zatrzymać, podejrzany ruszył swoim samochodem i chciał go przejechać. Obecnie przebywa w areszcie i grozi mu do 20 lat pozbawienia wolności.

Norbert Sz. jest recydywistą, który ma już na swoim koncie kolejnych pięć przestępstw. Oskarżony jest o czynną napaść na funkcjonariusza policji i spowodowanie obrażeń ciała, posiadanie narkotyków, kierowanie samochodem pod wpływem substancji odurzających, uszkodzenie ogrodzenia posesji i uszkodzenie samochodu.

Do napaści doszło, gdy oskarżony zaczął cofać swoim samochodem, aby zatrzymać policjanta. Cofając, podjechał do ogrodzenia i przycisnął do niego funkcjonariusza. Następnie zaczął go ciągnąć za sobą, jadąc swoim autem – do momentu, aż wjechał w kolejne ogrodzenie. Szybko wysiadł z samochodu i próbował uciekać pieszo, ale został ujęty przez policję. Ranny policjant trafił do szpitala z obrażeniami ciała. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz oznajmił, że Norbert Sz. przyznał się tylko do napaści na policjanta i posiadania narkotyków. Podczas śledztwa w sprawie Norberta Sz. znaczną ilość narkotyków zabezpieczono również u Tomasza R., który również przyznał się do czynu związanego z posiadaniem marihuany.

Norbertowi Sz. grozi 20 lat, a Tomaszowi R. 15 lat więzienia.

Dodaj komentarz