jarmark-swieta

Kielce zapraszają na jarmark świąteczny z diabelskim młynem

W tym roku wielkiego otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego w Kielcach nie pokrzyżuje nawet czwarta fala koronawirusa. Świąteczna impreza zawita na kieleckim rynku po dwóch sezonach nieobecności związanej z szerzącą się pandemią. Miasto postanowiło ponownie otulić mieszkańców świąteczną atmosferą, zachowując jednak odpowiedzialność i wymagane środki ostrożności.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Kielcach będzie dostępny dla mieszkańców na kieleckim rynku w dniach od 4 do 19 grudnia. Na całym terenie zostaną rozstawione stragany ze świątecznym towarem, świątecznymi przysmakami i świątecznymi atrakcjami. W kilku miejscach zaparkują również żarciowozy, które będą serwować potrawy wigilijne, wypieki, grzańce i gorącą czekoladę.

W weekend przed Świętami na rynku pojawi się scena, gdzie będzie można posłuchać występów na żywo wykonywanych przez regionalnych artystów. Uczestnicy jarmarku będą mogli wziąć udział w świątecznym karaoke i odwiedzić fotobudkę. Natomiast dla najmłodszych przygotowano rozmaite konkursy i animacje dla dzieci.

Światełka na choince rozbłysną w niedzielę

Jedną z największych atrakcji będzie diabelski młyn, dzięki któremu będzie można z góry podziwiać kielecką panoramę przystrojoną w migoczące światełka i świąteczne dekoracje. Nastąpi również uroczyste zapalenie rynkowej choinki, podczas którego honory włączenia świateł będzie czynił prezydent miasta.

Prezydent Kielc Marian Wenta oznajmił, że tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy będą obejmować pewne restrykcje. A w przypadku pojawienia się nowych obostrzeń miasto będzie wprowadzać stopniowe ograniczenia.

Wielkie otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego nastąpi 5 grudnia o godzinie 16:00 na Rynku w Kielcach. Organizatorzy zapraszają wszystkich kielczan do wspólnej zabawy świątecznej, kosztowania przepysznych specjałów i brania udziału w konkursach.

Z racji tego, że dzień św. Mikołaja przypada na poniedziałek, organizatorzy zdecydowali się na zapalenie choinki dzień wcześniej – w niedzielę. Dzięki temu w wydarzeniu będzie mogło uczestniczyć o wiele więcej mieszkańców.

Więcej ciekawostek o Kielcach można znaleźć tutaj.

Dodaj komentarz