oszust-hotelowy

Korzystał z pokoi hotelowych, nie płacąc za pobyt. Grozi mu do ośmiu lat za kratkami

W ubiegłą sobotę kieleccy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca gminy Chęciny, który od miesiąca wynajmował pokoje hotelowe, korzystał z nich, a następnie znikał bez uiszczenia zapłaty. Policjanci oszacowali, że podejrzany spowodował straty na kwotę ponad 10 tys. zł. Jeżeli sędzia wymierzy najwyższą karę, 38-latek może spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

Nieuchwytny „gość” hotelowy, który od 6 grudnia 2021 roku korzystał z pokoi hotelowych, nie płacąc za pobyt, wpadł w ręce funkcjonariuszy 15 grudnia w jednym z kieleckich hoteli. Kiedy pracownicy hotelowi rozpoznali mężczyznę, natychmiast powiadomili o tym funkcjonariuszy z Komisariatu Policji III w Kielcach.

Rachunek hotelowy na ponad 10 000 złotych

Podejrzany został aresztowany i przewieziony na komisariat, gdzie okazało się, że już wcześniej miewał kłopoty z prawem. Policjanci ustalili, że podejrzanemu czterokrotnie udało się skorzystać z darmowej gościny hotelowej, powodując straty na łączną sumę prawie 10 800 złotych.

Jak podaje Karol Macek – oficer prasowy KMP w Kielcach, 38-latek swoją przygodę z hotelami rozpoczął 6 grudnia. Wynajmował pokoje i stołował się w hotelach, za nic nie płacąc. A gdy wymeldowywał się z hotelu, pobierał fakturę z terminem zapłaty, ale żadnej z nich nie zapłacił. Teraz grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Chcecie się dowiedzieć, jak właściciele hoteli podsumowali ubiegły rok? Wystarczy odwiedzić https://darlowo24.pl.

Dodaj komentarz