swietokrzyskie-przyjmie-uchodzcow

Województwo świętokrzyskie mówi wojnie stanowcze „NIE” i deklaruje swoją pomoc dla uchodźców

Podobnie jak w całym kraju, województwo świętokrzyskie również krytykuje decyzję rosyjskiego prezydenta i stanowczo sprzeciwia się prowadzeniu działań wojennych na Ukrainie. Podczas sesji Sejmiku świętokrzyscy radni zadeklarowali swoją pomoc dla obywateli Ukrainy, oświadczając, że powitają ich z otwartymi rękami.

Jak poinformował marszałek regionu świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski, najazd wojsk rosyjskich na Ukrainę to haniebny i godny pogardy wyczyn, który przejdzie do historii jako okrutny akt niepotrzebnej agresji. Z racji tego, że Rosjanie zaatakowali kraj, który w żaden sposób im nie zagraża, za wszystkie ofiary tej wojny będzie odpowiadać właśnie Rosja.

Rosja zaburza pokój kształtowany w Europie od dziesiątek lat

Marszałek dodał, że w obliczu obecnej sytuacji województwo świętokrzyskie jest gotowe na przyjęcie uchodźców z Ukrainy. Pokrzywdzeni będą mieli zapewnione bezpieczeństwo i schronienie. A jeśli zabraknie wolnych miejsc, zawsze będzie można przygotować kolejne. Na koniec marszałek podkreślił, że Rosja skutecznie zaburza pokój w Europie, który kształtowany jest na tym kontynencie od zakończenia drugiej wojny światowej.

Atak Rosji na Ukrainę rozpoczął się w zeszły czwartek (24 lutego). Na chwilę obecną wojna zdążyła pochłonąć już setki ofiar oraz odebrać dach nad głową i poczucie bezpieczeństwa wielu obywatelom Ukrainy.

Przeczytaj też; Tomaszów Lubelski wesprze ukraińskich uchodźców.

Dodaj komentarz