msza-sw-kielce

Kielce-Białogon: W Wielką Sobotę odbyła się uroczysta Wigilia Paschalna

Z okazji Świąt Wielkanocnych w Wielką Sobotę w parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach – Białogonie odbyła się uroczysta msza święta. Warto zaznaczyć, że Wigilia Paschalna to najważniejsza celebracja roku liturgicznego, która za każdym razem skupia w swoim kręgu licznych wiernych w całym kraju. W Kielcach te uroczyste obrzędy rozpoczęły się przy ognisku.

Dnia 16 kwietnia (w Wielką Sobotę) w parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach – Białogonie odbyła się Wigilia Paschalna, którą zakończono błogosławieństwem i wezwaniem Alleluja! Mszę świętą odprawił ksiądz Michał Haśnik, który rozpoczął celebrację od rozpalenia ogniska przed kościołem. W trakcie obrzędu poświęcono ogień i nowy Paschał, a następnie odprawiono Liturgię Światła, Liturgię Słowa, Liturgię Chrzcielną i Liturgię Eucharystyczną.

Homilia w wydaniu księdza proboszcza Stefana Radziszewskiego

Wigilia Paschalna rozpoczęła się w godzinach wieczornych, otwierając celebrację Liturgią Światła. Po wniesieniu do kościoła zapalonego Paschału i odśpiewaniu pieśni „Światło Chrystusa” wszyscy wierni odpalili od Paschału swoje świece, przygotowując się na Liturgię Słowa. Natomiast po Liturgii Słowa, jaką wygłosił ksiądz proboszcz Stefan Radziszewski, nastąpiła Liturgia Chrzcielna, a po niej Liturgia Eucharystyczna.

Wigilię Paschalną w parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach – Białogonie zakończono uroczystym błogosławieństwem i radosnym wezwaniem „Alleluja”.

A jeżeli chcesz wiedzieć, jak wyglądają tradycje wielkanocne Polaków, zapraszamy na piszinfo.pl.