Z Winnicy do Kielc – wszystko w ramach targów

Na zaproszenie Prezydenta Kielc do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjechała delegacja z Winnicy. Wydarzenie POLSECURE jest połączone z wizytą członków Zarządu Głównego Policji Państwowej w Obwodzie Winnickim. Wydarzenie poprzedziło spotkanie w ratuszu z prezydentem Kielc Bogdanem Wentą, podczas którego goście dziękowali za wsparcie, jakie otrzymali w związku z trwającym konfliktem na Ukrainie.

Do Kielc przyjechali: pułkownik Iwan Iszczenko, komendant Zarządu Głównego Policji Państwowej w Obwodzie Winnickim; pułkownik Witalij Kurczyk, komendant Zarządu Głównego Policji Państwowej w Winnicy i Powiecie Winnickim; Ludmiła Hryhoruk, dyrektor Departamentu Polityki Prawnej i Jakości  Winnickiej Rady Miejskiej i Lilia Kovshun, zastępca kierownika Wydziału Marketingu Miejskiego i Turystyki Winnickiej Rady Miejskiej.

Głównym celem wyjazdu jest udział w międzynarodowej wystawie i towarzyszących jej konferencjach organizowanych przez Targi Kieleckie w służbach mundurowych poza naszymi wschodnimi granicami.

Zdaniem gości Podola podróż do Kielc to nieoceniona możliwość bezpośredniego i osobistego uzyskania informacji o sprzęcie specjalnym, środkach ochrony indywidualnej, sprzęcie ratowniczym czy oprogramowaniu służącym do komunikacji, dyspozytorni i kontroli. To także świetna okazja do wymiany doświadczeń i rozmowy o realnych potrzebach pracowników w globalnej organizacji.