Małopolska na każdą pogodę

Planując wyjazd weekendowy czy też dłuższy, mamy zwykle w wyobraźni obraz słonecznej pogody. Taką wizję podpowiadają też zwykle zdjęcia, które oglądamy w internecie. Ale pogoda lubi płatać figle i może się zdarzyć, nawet latem, że nie będzie upalna i bezchmurna. Co więcej, czasem pojawi się także deszcz. Czy w takim wypadku rezygnować z wyjazdu? Na pewno nie. Przynajmniej nie w Małopolsce, bo to region, który daje możliwość zabawy niezależnie od pory roku i panującej pogody.

Małopolskie atrakcje – gdzie pojechać, gdy pada deszcz

Choć popularne powiedzenie mówi, że nie ma złej pogody, a jedynie źle ubrani ludzie, to nie każda atrakcja będzie sprawiała taką samą radość przy słonecznej i deszczowej pogodzie. Świetnie widać to na przykładzie wycieczek górskich. Oczywiście mając kurtkę przeciwdeszczową, pokrowiec na plecak oraz solidne buty można ruszyć na szlak, nawet gdy pada, ale widoczność będzie wówczas ograniczona, a i łatwiej o poślizgnięcie się podczas pokonywania stromych zejść i podejść.

Dlatego warto w takich wypadkach mieć plan awaryjny i na mniej pogodne dni wybierać atrakcje, które dają możliwość częściowego schronienia się pod dachem. W Małopolsce ich nie brakuje. Spójrzmy choćby na zwiedzanie Krakowa. Wymaga ono oczywiście spacerów, ale na Wawelu czy Starym Mieście niemal co chwilę można wejść do pomieszczeń i odpocząć od wilgoci. Czekają tu też liczne muzea, które są odpowiednie zarówno dla młodszych, jak i starszych.

Doskonałym pomysłem na pochmurny, deszczowy dzień jest zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce lub Bochni. Obydwie oferują fascynującą podróż przez podziemia, choć w nieco odmiennym klimacie. W Bochni można wybrać na przykład trasę przygotowaną z myślą o rodzinnych wycieczkach z dziećmi, w Wieliczce zaś oprócz tradycyjnej trasy turystycznej przygotowano także trasę górniczą z wykonywaniem po drodze rozmaitych zadań.

Jeśli deszcz zastanie nas w górach, wówczas dobrym pomysłem są trasy prowadzące przez doliny, które nie wymagają stromych podejść i są w dużej mierze krótsze.

Park Rozrywki – wycieczka przy gorszej pogodzie

Wiele osób planujących wyjazdy do Małopolski zadaje sobie pytanie, czy Energylandia jest otwarta w deszcz. Największy Park Rozrywki w Polsce i Park Roller Coasterów nr 1 w Europie jest miejscem, gdzie można się bawić niezależnie od pogody. Co więcej, gdy jest pochmurno, korzystanie z niego jest ułatwione, ponieważ wiele osób całkowicie niesłusznie rezygnuje z wycieczki.

Choć Energylandia oferuje przede wszystkim atrakcje znajdujące się pod gołym niebem, to nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z nich nawet przy opadach. Wystarczy zaopatrzyć się w kurtkę przeciwdeszczową lub pelerynę i… jazda. Przy tej prędkości w wielu przypadkach nawet nie odczuwa się padającego deszczu. Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze jest miejscem, gdzie i dzieci i dorośli (https://westerncamp.pl/limity-wzrostu-i-wieku-w-energylandii/) będą się wspaniale bawić. Nie ma się co obawiać pogody, tylko dobrze przygotować do wyjazdu i cieszyć się z mniejszych kolejek.