Wielka modernizacja Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu dobiega końca

Prace nad rozbudową Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu zbliżają się do finału. Rozbudowa tej ważnej dla lokalnej społeczności instytucji przyniesie znaczącą poprawę warunków, w jakich prowadzone są zajęcia. Poza tym, będzie to również okazja do rozszerzenia oferty edukacyjnej – mówi Monika Pławska, dyrektorka centrum.

Monika Pławska z dumą wspomina o niedawno uruchomionym studio wokalno-instrumentalnym, a także zdradza plany na przyszłość – powstanie szkoła artystyczna. Wcześniej nieużywane piwnice przeobrażają się w nowoczesne i komfortowe pomieszczenia, które posłużą jako sale do różnorodnych zajęć. W sumie stworzonych zostanie pięć nowych sal, w tym m.in. sala prób dla orkiestry dętej czy sala taneczno-baletowa, wyposażona nie tylko w lustra i poręcze, ale również wygodne sofy. Dodatkowo, powstaną też mniejsze pokoje na spotkania klubowe oraz na inne, bardziej kameralne formy zajęć – informuje dyrektorka.

W trakcie prac dokonano licznych zmian w budynku. Powstała dodatkowa klatka schodowa z windą, wnętrza piwnic przeszły generalny remont, a także wybudowano nową drogę dojazdową z kilkoma miejscami parkingowymi.

Remont planowany jest do zakończenia na początku listopada. Całość prac będzie miała wartość ponad 2,3 mln złotych. Projekt uzyskał dofinansowanie od Urzędu Marszałkowskiego.