Zatrzymanie mężczyzny emitującego szkalujące komunikaty na częstotliwości radiowej

W piątek, 13 października, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali osobnika, który bezprawnie korzystał z urządzenia radiowego. W dodatku, ten sam jegomość nielegalnie dostępował do częstotliwości jednej z lokalnych stacji radiowych i rozpowszechniał obraźliwe audycje skierowane przeciwko 55-letniej kobiecie.

Zdarzenie to początkowo zgłosiła sama poszkodowana kobieta, co miało miejsce 6 października. Z jej relacji wynikało, że na terenie gmin Górno i Masłów dochodziło do niecodziennych zakłóceń sygnału radiowego. Mieszkańcy zamiast oczekiwanych audycji z danej stacji słyszeli kilkuminutowe komunikaty pełne zniesławiających zarzutów pod adresem wspomnianej 55-latki.

Policyjni śledczy nawiązali współpracę z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, aby efektywniej prowadzić śledztwo. Dzięki tej kooperacji udało się wyznaczyć kilka możliwych lokalizacji urządzenia powodującego zakłócenia sygnału radiowego. 12 października, na jednej z wskazanych posesji, odnaleziono wspomniane urządzenie. Następnego dnia, w innej lokalizacji, zatrzymano podejrzanego – 43-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za emitowanie zniesławiających komunikatów.

Podejrzany przyznał się do zarzutów i złożył propozycję dobrowolnego poddania się karze. Funkcjonariusze oskarżają go o bezprawne korzystanie z urządzenia radiowego bez odpowiedniego pozwolenia oraz o publiczne zniesławienie mieszkańca powiatu kieleckiego.