Skuteczna akcja policji w Kielcach: liczne zatrzymania poszukiwanych przestępców

Od ostatniego piątku na terenie Kielc i powiatu kieleckiego doszło do pomyślnego zatrzymania aż 16 osób, które były wcześniej poszukiwane przez funkcjonariuszy miejscowej policji. Wyjątkowo udany okazał się weekendowy bilans pracy stróżów prawa.

Wśród zatrzymanych znalazł się 32-letni mężczyzna, na którego ciążyła kara pozbawienia wolności na okres 4 lat i 6 miesięcy. Mężczyzna ten został oskarżony o bezprawne pozbawienie wolności oraz uszkodzenie ciała. Policjanci z Komisariatu Policji I w Kielcach doprowadzili go do aresztu w piątkowe popołudnie, kończąc tym samym jego próby unikania wykonania wyroku.

Komenda Miejska Policji w Kielcach codziennie podejmuje działania mające na celu odnalezienie i zatrzymanie osób, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Często te osoby to skazani, którzy nie zgłosili się do odbycia kary w wyznaczonym przez sąd terminie.

Jednym z takich przypadków był wspomniany już 32-latek. Policjanci podejrzewali, że może on ukrywać się w jednym z mieszkań na terenie Kielc. Ich przypuszczenia okazały się słuszne – w piątkowe popołudnie podczas wizyty w jednym z domów natknęli się na poszukiwanego mężczyznę. Skazaniec musiał tym samym rozstać się z wolnością, aby odbyć wyrok wynoszący 4 lata i 6 miesięcy.

Wśród zatrzymanych znalazł się również 52-letni mężczyzna, mieszkaniec gm. Chęciny, który został ujęty przez policję przy chęcińskim rynku. Funkcjonariusz, który go rozpoznał, natychmiast poinformował o sytuacji swoich kolegów. W rezultacie mężczyzna został przewieziony do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 9 miesięcy za nieuiszczanie alimentów.