Dwa uniwersalne motocykle dla policji w Kielcach: Nowe narzędzia do walki ze szkodnictwem leśnym

Od niedługiego czasu, policjanci z Kielc mają do swojej dyspozycji dwie nowe uniwersalne maszyny – motocykle, które używane są podczas wspólnych patroli z leśniczymi. Te dwukołowe pojazdy wykazują się doskonałą sprawnością, niezależnie od tego, czy poruszają się po utwardzonej nawierzchni, czy też w terenie o mniejszym nasileniu trudności. Dzięki tym motocyklom, walka z różnymi formami nielegalnej działalności w lesie, takimi jak kradzieże czy szkodnictwo leśne, stanie się z pewnością łatwiejsza dla naszych funkcjonariuszy.

Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach stała się posiadaczem dwóch uniwersalnych motocykli marki Yamaha pod koniec października. To nie są typowe maszyny, które policjanci miały dotychczas do dyspozycji. Również zadania, które mają do spełnienia przy ich pomocy, są zupełnie inne niż dotychczas.

Zaletą tych motocykli jest ich wszechstronność. Nie tylko radzą sobie na płaskich, utwardzonych nawierzchniach, ale również nie stwarzają problemów na mniej ukształtowanym terenie. Ta uniwersalność z pewnością przyda się policjantom w ich codziennej służbie.

Wspólne patrole Policji i Straży Leśnej mają na celu przeciwdziałanie różnym formom szkodnictwa, które mają miejsce na terenach lasów państwowych. Funkcjonariusze patrolują drogi dojazdowe do lasów oraz obszary leśne, kontrolują kierowców poruszających się w tych rejonach. Często do kontroli wykorzystywane są specjalne pojazdy terenowe oraz drony, które znacznie ułatwiają obserwację terenu. Teraz, dzięki motocyklom, policjanci będą mogli jeszcze skuteczniej wspomagać strażników leśnych, przemieszczając się po gruntowych i szutrowych drogach, a nawet ścieżkach leśnych, niezależnie od warunków atmosferycznych.