Postęp w planach budowy nowych obiektów na terenie Wzgórza Karscha

Początek stycznia przyniósł zielone światło dla Przedsiębiorstwa Budowlanego „Chałupka”, które uzyskało pozwolenie na realizację swojej inwestycji na Wzgórzu Karscha. Ta obejmuje konstrukcję pięciu nowych budynków, jak również odnowienie historycznej słodowni przy ulicy Ogrodowej. Choć szczegóły dotyczące terminu rozpoczęcia prac pozostają nieujawnione, można przypuszczać, że inwestor nie zamierza długotrwałego odkładania tego projektu.

Zgodnie z zawartym w pozwoleniu planem, na wspomnianym terenie mają powstać dwa budynki o wysokości 10 pięter, jeden 5-piętrowy oraz dwa sześciopiętrowe. Wszystkie mają pełnić funkcje mieszkalne. Z kolei starą słodownię przewiduje się do adaptacji jako obiekt biurowo-usługowy. Obszar objęty pozwoleniem obejmuje otoczenie ulic: Ogrodowej, Franasia i Owocowej, wyłączając jednak teren wzdłuż ulicy Jana Pawła II oraz obszar dworu.

Przedsiębiorstwo „Chałupka” ma ambitne plany także wobec dworku – planuje dobudować do niego skrzydła i nowoczesną oficynę oraz odtworzyć ogród, który zdobił ten obszar na koniec XIX wieku. Właściciele inwestycji zapewniają, że zadbają o zachowanie historycznego charakteru miejsca. Jednak do rozpoczęcia prac na wschodzie Wzgórza Karscha droga jest jeszcze daleka.

Warto przypomnieć, że w rejonie planowanej inwestycji, na skrzyżowaniu ulic Spacerowej i Ogrodowej, ma zostać wybudowana nowa sygnalizacja świetlna. Ponadto, inwestor zobowiązał się do stworzenia nowego wyjazdu na ulicę Ogrodową. Rozwiązanie to uzyskało akceptację kieleckich radnych.