Dwudziestoletnia kobieta z powiatu częstochowskiego może spędzić trzy lata za kratkami na skutek posiadania narkotyków

Wczoraj, w małym mieście Chęciny, policjanci z lokalnego komisariatu zatrzymali 21-letnią kobietę, która mieszka w powiecie częstochowskim. Funkcjonariusze podczas kontroli odkryli przy niej nielegalne substancje, które mogą przypieczętować jej los na najbliższe trzy lata. Przy kobiecie ujawniono trzy i pół grama marihuany, ciastko zawierające ten zabroniony składnik oraz około 10 gramów jeszcze niezidentyfikowanej substancji.

Ta sytuacja rozegrała się w Szewcach w godzinach wieczornych, kiedy to stróże prawa zauważyli dwie kobiety na przystanku autobusowym, które swoim zachowaniem wywoływały podejrzenia. Spłoszona przez widok nadjeżdżającego radiowozu, jedna z nich natychmiast odrzuciła saszetkę. Policjanci natychmiast podjęli interwencję i podczas przeprowadzonych czynności ustalili, że 21-latka była właścicielką porzuconej paczki. W środku znaleziono około 3,5 grama marihuany, ciasteczko z dodatkiem tej samej substancji oraz dodatkowe 10 gramów nieznanego środka. Zabezpieczone w ten sposób materiały trafią na dalszą analizę.

Złapana kobieta wysłucha zarzutów przed sądem, który oceni jej postępowanie. W przypadku stwierdzenia winy za posiadanie narkotyków, grozi jej kara do trzech lat pozbawienia wolności.