Wiosenny entuzjazm kierującego zakończony mandatem i utratą prawa jazdy

Atmosfera wiosenna, łącznie z powrotami rodzimej populacji z zimowych pobytów poza miastem, przyniosła naszemu regionowi wzrost aktywności na drogach. Miłośnicy jednośladów, poczuli pierwsze oddechy wiosny i zaczęli pojawiać się na drogach. W jednym z takich przypadków, mieszkaniec powiatu starachowickiego wykorzystał wiosenny nastrój do nadmiernego przyspieszenia swoim motocyklem w obszarze zabudowanym, jadąc aż o 62 km/h szybciej niż dozwolone. Ten 40-letni mężczyzna nie umknął uwadze kieleckich policjantów, którzy zarejestrowali go na swoim videorejestratorze.

Niedziela minionej niedzieli była ostatnim dniem ferii zimowych dla studentów z naszego obszaru. Mając na uwadze bezpieczny powrót uczniów z miejscowości zimowych, kieleccy funkcjonariusze sprawdzali między innymi prędkość pojazdów poruszających się na drogach miasta i powiatu. Krótko po godzinie 15, ulicą Ściegiennego w Kielcach, do obiektywu kamery videorejestratora wpadł kierujący motocyklem marki Honda. Jak się później okazało, 40-letni mężczyzna, jadąc jednośladem w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h, przyspieszył do 132 km/h.

Niedzielna interakcja z policjantami skończyła się dla niego utratą prawa jazdy i nałożeniem wysokiego mandatu. Konto kierującego zostało również obciążone punktami karnymi.