XXIX Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech i XXIII Targi Przemysłu Drzewnego LAS-EXPO przyciągnęły rekordową liczbę wystawców

Prestiżowe targi odbywające się w Kielcach, o nazwie XXIX Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech oraz XXIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO, przyciągnęły na swoje stoiska aż 450 firm z 15 różnych krajów, w tym m.in. z Finlandii, Francji, Indii czy Wielkiej Brytanii. W trakcie tych uroczystości prezentują one swoje oferty i produkty.

Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, podkreślił, że obecne wydarzenie ma miejsce w niezwykle istotnym dla rolników momencie. Cieszy go fakt, że mimo wielu trudności udało się zgromadzić tak liczne grono wystawców. Odnotował również, że od początku pandemii nastąpiła znacząca zmiana – w 2023 roku do grupy firm prezentujących się na targach dołączyło aż 70 nowych podmiotów. Dodatkowo podczas tegorocznej edycji zwiedzający mogą zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu rolnictwa precyzyjnego.

Otwarcia targów dokonał prezydent Bogdan Wenta, który podkreślił, że mimo postępu technologicznego, nie ma jeszcze maszyn, które mogłyby w pełni zastąpić pracę człowieka. Zauważył jednak, że rolnicy coraz częściej poszukują sprzętów i urządzeń, które będą mogły działać samodzielnie, generując przy tym oszczędności paliwa, energii i siły roboczej.

Agrotech to jedno z największych wydarzeń tego typu w tej części Europy. Na każdej edycji organizatorzy prezentują najnowsze rozwiązania i produkty dostępne na rynku rolniczym. Targi Kielce od ponad 30 lat utrzymują wysoką jakość swoich wydarzeń, co skutkuje ciągłym wzrostem liczby wystawców.

Organizowane tu wydarzenia mają na celu przede wszystkim transfer wiedzy – podczas konferencji, paneli dyskusyjnych czy premier produktowych uczestnicy mogą zapoznać się z najświeższymi trendami i rozwiązaniami w sektorze agro. Niezwykle wartościowe okazują się także prezentacje najlepszych praktyk oraz omówienia wyzwań i odpowiedzi na nie, jakie stoją przed rolnikami w kluczowych dla nich regionach.

W ramach Agrotech organizowane są także Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO, na których prezentowane są najnowsze technologie i maszyny, które ułatwiają codzienną pracę w przedsiębiorstwach leśnych.