Kino pod gwiazdami w Sandomierzu: inauguracyjny seans już w pierwsze dni maja

W malowniczym Sandomierzu mieszkańcy oraz turyści będą mieli okazję cieszyć się kinem na świeżym powietrzu. W najbliższym sezonie letnim organizatorzy przygotowali dla widzów szereg pokazów filmowych, z których inauguracyjny odbędzie się już 3 maja o godzinie 21:00.

Program kinowy realizowany przez Sandomierskie Centrum Kultury skupia się na prezentacji filmów, które zostały nakręcone na terenie tego urokliwego miasta. Pierwszym obrazem, który będzie mógł zobaczyć publiczność, będzie „Spotkanie w bajce”. Film ten powstał w 1962 roku pod kierownictwem reżysera Jana Rybkowskiego i opowiada historię skomplikowanego związku małżeńskiego. Ujęcia do tego filmu kręcono między innymi na wzgórzu, przy kościele św. Pawła w Sandomierzu.

Dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury, Kamila Kremiec-Panek, zapewnia, że organizacja planuje jeszcze dwie projekcje filmowe pod gołym niebem podczas sezonu wakacyjnego. Na chwilę obecną nie zdradza jednak, jakie filmy zostaną wyświetlone w ramach tych seansów. Wskazuje jednak, że jednym z potencjalnych kandydatów jest „Ziarno prawdy”, thriller zrealizowany w Sandomierzu w 2015 roku przez Borysa Lankosza, na podstawie powieści Zygmunta Miłoszewskiego.

Seanse plenerowego kina będą mieć miejsce na sandomierskim Podwalu Dolnym, na placu Rawelin. Dodatkowym atutem jest fakt, że będą one dostępne dla widzów za darmo. Kamila Kremiec-Panek podkreśla, że seanse będą dodatkowo uatrakcyjnione specjalnym oświetleniem tworzącym niepowtarzalny klimat. Organizatorzy zapewnią również koce dla widzów, aby mogli oni wygodnie rozłożyć się na trawie. Ponadto w trakcie inauguracyjnego seansu 3 maja, Sandomierskie Centrum Kultury zaoferuje widzom ciepłą herbatę, by podkreślić miłą atmosferę wydarzenia.