Dwóch młodych mieszkańców Konecka zatrzymanych za posiadanie narkotyków

Patrolujący teren Sielpi przy zbiorniku wodnym funkcjonariusze z koneckiej komendy policji natknęli się na dwóch podejrzanie zachowujących się młodzieńców. Ich nerwowe reakcje i unikanie kontaktu z mundurowymi skierowały na nich uwagę stróżów prawa. Tym samym, nastolatkowie znaleźli się pod obserwacją i ostatecznie zostali zatrzymani pod zarzutem posiadania substancji odurzających.

Interesujące było to, że incydent miał miejsce wczoraj, a postępki dwóch młodocianych przestępców mogą skutkować karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Podczas patrolu wieczornego, funkcjonariusze z jednostki koneckiej natknęli się na dwóch chłopców, których niespokojne zachowanie wywołało ich podejrzenia. Okazało się, że dwaj 16- i 17-letni mieszkańcy powiatu koneckiego mieli przy sobie kilkanaście porcji suszu roślinnego, które po badaniu okazały się zawierać THC – aktywny składnik marihuany.

Dodatkowo, jeden z nich posiadał kilka porcji białej substancji, która po analizie laboratoryjnej okazała się być mefedronem. Wobec obu nastolatków zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci zatrzymania, a teraz ich przyszłość jest w rękach sądu rodzinnego.