15-letnia rowerzystka w stanie krytycznym po kolizji w Słupi Koneckiej

W Słupi Koneckiej, jednej z gmin, doszło do tragicznego zdarzenia, które doprowadziło do poważnego zranienia 15-letniej dziewczyny. Młoda rowerzystka nieprzytomna została przewieziona do szpitala, gdzie toczy się o nią walka o życie. Przejeżdżające tamtędy dziewczynki na rowerach zderzyły się ze sobą i jedna z nich, po utracie świadomości, trafiła do szpitala w Kielcach.

Poniedziałkowe wydarzenie (25 czerwca) miało miejsce tuż przed godziną 19:00. Informacje na ten temat udzielił oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich, Krzysztof Bernat. Z jego relacji wynika, że 15-latka jadąca na rowerze nie utrzymała odpowiedniego odstępu od roweru prowadzonego przez inną dziewczynkę w tym samym wieku. To doprowadziło do kolizji na drodze powiatowej.

W skutek uderzenia, młoda rowerzystka straciła równowagę i skończyła swoją jazdę w przydrożnym rowie, gdzie odniosła ciężkie obrażenia. Dziewczynka w stanie krytycznym została przewieziona do kieleckiego szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Policja nadal prowadzi dochodzenie w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia, jak poinformował Krzysztof Bernat.

Informacje o tragicznym zdarzeniu poszerza jeszcze fakt, że obie dziewczynki miały przy sobie karty rowerowe, ale żadna z nich nie korzystała z kasku podczas jazdy.