Wakacyjne atrakcje Świętokrzyskiego – 17 kąpielisk do wyboru

Podczas letnich miesięcy, województwo świętokrzyskie oferuje 17 kąpielisk, które są dostępne dla miłośników plażowania. Goście mają do dyspozycji wiele zróżnicowanych obszarów, które są odpowiednio oznakowane, pod nadzorem ratowników i poddawane regularnym badaniom jakości wody.

Na początku lipca (od dnia 1), Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach oficjalnie potwierdziła dostępność 17 kąpielisk na terenie województwa świętokrzyskiego. Są to miejsca poddane rygorystycznym kontrolom sanitarnej czystości. Woda badana jest pod kątem obecności bakterii, zakwitów sinic oraz innych potencjalnych zanieczyszczeń.

Kąpieliska takie jak Cedzyna, Gutwin i Radoszyce zostały udostępnione dla publiczności jako pierwsze. Następnie, w sobotę 29 czerwca, otwarto miejsca do kąpieli w Rejowie i Strawczynie. Sezon kąpielowy oficjalnie rozpoczął się między innymi w Sielpi i Andrzejówce od poniedziałku 1 lipca.

Radio Kielce przygotowało szczegółowy raport pt. „Kąpieliska w województwie świętokrzyskim 2024”, który zawiera najważniejsze informacje oraz fotografie z każdego z kąpielisk. Lista dostępnych miejsc do kąpieli, a także informacje o jakości wody, są dostępne na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego.