65-letni kierowca wypadł z drogi pod Jędrzejowem – zablokował trasę przewróconym drzewem

Po godzinie 7 rano w miejscowości Jasionna, położonej w powiecie jędrzejowskim, doszło do nieszczęśliwego incydentu drogowego. Kierujący samochodem osobowym, poruszając się drogą krajową numer 78, prowadzącą od Jędrzejowa do Chmielnika, stracił panowanie nad pojazdem.

Według ustaleń policji, które na razie mają charakter wstępny, mężczyzna jadący samochodem, będący w wieku 65 lat, podczas jazdy niewłaściwie zbliżył się do pobocza. Ta niefortunna manewra doprowadziła do tego, że pojazd zjechał z drogi i z dużą siłą uderzył w drzewo rosnące przy drodze. Moc uderzenia była tak duża, że drzewo zostało „ścięte” i przewróciło się na jezdnię, całkowicie blokując ruch w obie strony.

65-latek nie podróżował sam – towarzyszył mu 39-letni syn. Obaj szczęśliwie wyszli z wypadku bez żadnych obrażeń. Policja zaklasyfikowała to zdarzenie jako kolizję.

Niemniej jednak, chociaż zdarzenie spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu, na chwilę obecną ruch na drodze krajowej numer 78 jest już płynny i bez przeszkód.