Gwiazdy z Kielc. Wiedziałeś, że stąd pochodzą?

Kielce to miasto, z którego pochodzi wiele znanych i utalentowanych osób. Artyści, dziennikarze i sportowcy. To osoby, które urodziły się w Kielcach i często szczycą się swoim pochodzeniem.

Edyta Herbuś

Tancerka, aktora i prezenterka telewizyjna. Trzykrotna Mistrzyni Polski Formacji Tanecznych. Jest także wicemistrzynią Polski w tańcach latynoamerykańskich.  Prezentuje także najwyższą klasę  – „S” w tańcach latynoamerykańskich

Karol Bielecki

Piłkarz ręczny grający na pozycji lewego rozgrywającego. Grał w drużynie narodowej. Wraz z nią uczestniczył w igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008. Zdobył także brązowy medal w Mistrzostwach Świata w 2009 i 2015. Drużyna z jego udziałem zdobyła także srebrny medal w 2007. W 2018 ogłosił koniec kariery sportowej.

Wiesław Gołas

Aktor filmowy i teatralny. Także członek AK. Wielokrotnie nagradzany za swoją działalność, np. Srebrną Maską, czy Superwiktorem. Został odznaczony także  Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, czy Medalem KEN. Najbardziej znany z ról w takich filmach i serialach jak „ Czterej pancerni i pies”, „Alternatywy 4”, Nie ma róży bez ognia”.

Gustaw Herlinh-Grudziński

Pisarz, dziennikarz, eseista a tak że  żołnierz. Podczas II Wojny Światowej działał w Żegocie. Był także więźniem łagru w Jercewie. Po wojnie redaktor paryskiej „Kultury” i współpracownik KOR-u. Jego najbardziej znane książki to „Inny świat” oraz „Wieża i inne opowiadania”.

Gwiazdy z Kielc - znanych osób jest więcej, niż może się wydawać

Leszek Drogosz

Bokser. Trzykrotnie zdobył mistrzostwo Europy. Wielokrotnie brał udział w olimpiadach – gdzie zdobył brązowy medal.  Wielokrotnie zdobywał medale w mistrzostwach Polski.  Należał m.in. to klubu Błękitni Kielce. Był także trenerem w tym klubie.

Tadeusz Sznuk

Dziennikarz, prezenter i lektor. Przez wiele lat współpracował z Polskim Radiem – Programem 3 i Programem 1. Od lat znany jest jako prezenter w teleturnieju „1 z 10”. Ma także licencję pilotai lata zarówna samolotami, jak i śmigłowcami.

Liroy

Raper i producent muzyczny. Jeden z wykonawców, który spopularyzował rap w Polsce. Jego płyty sprzedały się w sumie w nakładzie ponad miliona wydań. Wydał w sumie 7 albumów – najsłynniejszy to Alboom. W 2013 zakończył karierę muzyczną. Został też posłem w VIII kadencji. Zajmuje się także działalnością społeczną.

Dodaj komentarz