atrakcje dla dzieci w Kielcach są liczne i zainteresują każdego

Atrakcje dla dzieci w Kielcach – gdzie pójść?

Dzieci nie lubią się nudzić i w weekendy często nas wyciągają z domów. Gdzie możemy je zaprowadzić, by ciekawie spędziły czas, ale też dowiedziały się czegoś nowego.

Papugarnia Ara

Papugarnia to miejsce gdzie możemy zobaczyć arę, kakadu, żako, ale także mniej popularne ptaki, jak lorysę górską czy modrolotkę. Ta papugarnia szczególnie spodoba się dzieciom, ponieważ ptaki nie są cały czas w klatkach. Swobodnie poruszają się, można więc je też dotknąć. Ptaki często same podlatują bliżej zwiedzających i przyglądają się im.  Możliwe jest także karmienie zwierząt po dodatkowej opłacie

Park Linowy Kielce

Park linowy to miejsce, gdzie już młodsze dzieci mogą przejść jedną z czterech dostępnych tras – niebieską, czerwoną, żółta lub zieloną. Na trasy składają się platformy między drzewami, które połączone są linami, kładkami i innymi elementami. Trasy mają różny stopień trudności, dzięki czemu poradzą tutaj sobie zarówno mniej doświadczone dzieci, jak i takie, które są stałymi bywalcami tego miejsca.

Muzeum Zabawek i zabawy

To  muzeum to jedno z najbardziej znanych miejsc w Kielcach. Dzieci mogą tutaj zobaczyć zabawki i gry z przeszłości – nawet z XIX w. Dowiedzą się także, jakie bajki oglądali ich rodzice. Muzeum oprócz wystaw stałych wprowadza także wystawy czasowe, dzięki czemu można odwiedzać muzeum częściej. Prowadzone są tut też zajęcia, które nie tylko pogłębiają wiedzę, ale też bawią i rozwijają wyobraźnię.

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”

„Kubuś” bawi dzieci już od 65 lat. Możemy tutaj znaleźć spektakle dla młodszych dzieci, ale także młodzieży a nawet dorosłych. Możemy tutaj znaleźć adaptacje znanych bajek i dramatów, ale nie tylko. Przy teatrze pracują scenarzyści, którzy proponują ciekawe teksty. Prowadzone są tu też projekty i warsztaty, dzięki którym dzieci mogą bliżej poznać sztukę.

Lunapark Krajno

Zaledwie 25 km od Kielc znajduje się miejsce, które ucieszy każde dziecko. To lunapark, w którym są takie atrakcje jak rollecoaster, park dmuchańców, czy nawet stacja kosmiczna.. Zimą lunapark jest nieczynny, ale można skorzystać z innych atrakcji. Jest tutaj czynny wyciąg, można także jeździć na nartach. Turyści mogą także skorzystać z wewnętrznej Sali zabaw, czy kina 6 d. Jest tu także ciekawa aleja miniatur, gdzie możemy zobaczyć np. Krzywą Wieżę w Pizie, czy Wieżę Eiffla.

Centrum Sportowo-Rekreacyjne OLIMPIC

Centrum znajduje się jakieś 25 km od Kielc, warto jednak tam zajrzeć.  W części rekreacyjnej znajduje się gejzery, dzika rzeka, zjeżdżalnia, jacuzzi, brodziki oraz sauny. Jest tu także pływalnia podzielona na tory. Obok basenu, na wolnym powietrzu dzieci mogą pograć w minigolfa lub tenisa. Są tu też skatepark, plac zabaw i zewnętrzna siłownia. Wycieczka tutaj może więc zapewnić wiele sportowych wrażeń.

Kielce mogą być atrakcyjne nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. A to tylko kilka atrakcji. Jest tu też więcej muzeów, parków czy szlaków, które zainteresują dzieci i dorosłych.

Dodaj komentarz