Czy warto zamieszkać w Kielcach?

Jak mieszka się w Kielcach? Czy jest to miasto z perspektywami, gdzie można łatwo znaleźć mieszkanie i dobrą pracę?  

Centrum Podkarpacia

Kielce to stolica i tym samym centrum Podkarpacia. To największe i najważniejsze miasto regionu – żyje tu 200 000 mieszkańców. Swoje siedziby mają tu najważniejsze urzędy – urzędy skarbowe, urząd celny, urząd wojewódzki, komenda wojewódzka policji. Znajdują się tu też ważne placówki medyczne, jak Szpital Kielecki, czy Świętokrzyskie Centrum Onkologii.

Dobry dojazd

W każdym mieście wojewódzkim, czy większym mieście ważne są drogi publiczne. Do Kielc dojedziemy kilkoma drogami ekspresowymi i krajowymi, a także dużą ilością dróg lokalnych. Do miasta łatwo się dostać się pociągiem i autokarami. Także komunikacja miejska jest sprawna. Kursuje tu 59 linii, w tym 2 bezpłatne.

Różnorodny sposób spędzania czasu wolnego

W Kielcach jest wiele obiektów, dzięki którym umilimy sobie czas wolny. Jest tu Park Miejski, skwery, a także ogród botaniczny. W pobliżu jest kilka rezerwatów, a także Świętokrzyski Park Narodowy.

Na terenie miasta jest też kilka obiektów sportowych, w tym pływalnie, stadiony oraz hale.

W Kilecach znajdą też coś dla siebie miłośnicy historii i architektury. Można tutaj znaleźć Pałac Biskupów Krakowskich, Muzeum Zabawek i Zabawy czy Bazylikę Katedralną.

Coraz więcej inwestycji

W mieście coraz częściej pojawiają się nowe inwestycje. Swoje siedziby mają tutaj takie firmy jak Cersanit, czy Kolporter. Istnieje tu także Kielecki Park Technologiczny. tym miejscu innowacyjne firmy mogą wynająć budynek. Istnieje także Specjalna Strefa Ekonomiczna, na terenie której można prowadzić biznes na preferencyjnych warunkach.

Coraz więcej mieszkań

W Kielcach w ostatnich latach wybudowano kilka nowych osieli i bloków. Prowadzone są też prace nad kolejnymi budowami. W Kielcach, jak w każdym mieście, są też mieszkania do wynajęcia. Tutaj najwięcej ofert jest dla studentów. A to dlatego, że w mieście działają uczelnie. Ale znajdą się też propozycje np. dla rodzin z dziećmi.

Czy warto zamieszkać w Kielcach? Zdecydowanie tak! To spokojne miasto z dobrymi perspektywami. Każdy, zarówno dorosły, jak i dziecko będą mieli co robić i będą też mieli przestrzeń do rozwoju. Kielce są też położone w ciekawej okolicy – świętokrzyskie to popularna region dla turystów.

Dodaj komentarz