Zabójstwo w Ostrowie Świętokrzyskim. Podejrzany ujęty przez policję

zabojstwo

W miniony wtorek doszło do zabójstwa 41-latka z Ostrowca Świętokrzyskiego, który na skutek odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Wyniki śledztwa wykazały, że podejrzanym jest 35-letni mężczyzna, który został zatrzymany już przez policję i umieszczony w areszcie na okres trzech miesięcy.  

Do tragedii doszło 21 września na osiedlu Stawki w Ostrowie Świętokrzyskim, gdzie 35-letni Krzysztof K. przy użyciu noża zabił 41-letniego ostrowczanina. Sytuacja miała miejsce na klatce schodowej w jednym z bloków osiedlowych, gdzie znaleziono zakrwawione ciało 41-letniego mężczyzny. Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, Daniel Prokopowicz, ofiara otrzymała cios nożem w plecy, w wyniku czego zmarła na miejscu.

Zaraz po zdarzeniu policji udało się namierzyć podejrzanego, który w danej chwili przebywał z kobietą z Ostrowca Św. Funkcjonariusze aresztowali Krzysztofa K., a kobieta, która mogła mieć związek z zabójstwem, została zatrzymana do przesłuchania. W czwartek Krzysztofa K. przesłuchiwano w Prokuraturze Rejonowej w Ostrowcu. Jednak podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań. Natomiast 32-letnia kobieta przesłuchiwana była w charakterze świadka i zwolniona zaraz po złożeniu zeznań.

Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim wydał decyzję w sprawie zastosowania dla podejrzanego trzymiesięcznego aresztu. Funkcjonariusze policji nadal kompletują dowody w celu wyjaśnienia sytuacji i ustalenia motywów sprawcy. Jeżeli okaże się, że Krzysztof K. jest winny zarzucanego mu czynu, może otrzymać dożywotnie pozbawienie wolności.

Patryk Myślewski

Poprzedni teksty

Czy warto pójść na kurs programowania?

Następny tekst

Nastolatka zaatakowana przez starszą kobietę

Leave a Reply