Ojciec oskarżony o przemoc na rocznym dziecku. Chłopczyk trafił do szpitala ze złamaną rączką i nóżką

przemoc-w-rodzinie

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód przedstawiła zarzuty 32-letniemu ojcu rocznego dziecka, które trafiło do szpitala za złamaniami rączki i nóżki. Mężczyzna oskarżony jest o znęcanie się nad rocznym chłopczykiem i spowodowanie obrażeń ciała. Z kolei matka dziecka usłyszała zarzuty związane z narażaniem dziecka na niebezpieczeństwo.

05 października w godzinach popołudniowych w szpitalu wojewódzkim w Kielcach pojawiła się 29-letnia matka z synem, który miał złamane dwie kończyny. Po dokładnym przebadaniu maluszka lekarze stwierdzili, że dziecko ma złamaną rączkę i nóżkę, a do tego jest bardzo zaniedbane. Matka tłumaczyła, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Jednak lekarze doszli do wniosku, że prawdopodobnie dziecko padło ofiarą przemocy w rodzinie.

Służby szpitalne zgłosiły sprawę na policję, która zatrzymała 29-letnią matkę i 32-letniego ojca. W momencie zatrzymania przebadano ich alkomatem, który wykazał, że oboje rodzice byli trzeźwi. Zarówno matka, jak i ojciec trafili do policyjnego aresztu, gdzie w czwartek (7 października) Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód postawiła im zarzuty.

Matka i ojciec usłyszeli zarzuty

29-latka usłyszała zarzut narażania dziecka na niebezpieczeństwo związane z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu i utratą życia. Natomiast 32-letni ojciec oskarżony jest o szczególnie okrutne znęcanie się nad dzieckiem, które jest nieporadne ze względu na swój wiek, a także na zadanie obrażeń ciała.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz poinformował, że chłopczyk nadal przebywa pod opieką lekarzy w szpitalu wojewódzkim w Kielcach. Dodał też, że rodzice mają jeszcze troje innych dzieci, które w wyniku zaistniałej sytuacji trafiły do rodziny zastępczej.

Matka została wypuszczona na wolność, gdzie będzie czekać na rozprawę sądową. Grozi jej do 5 lat za kratkami. Natomiast ojciec został umieszczony w trzymiesięcznym areszcie. Po ogłoszeniu wyroku może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Patryk Myślewski

Poprzedni teksty

Nastolatka zaatakowana przez starszą kobietę

Następny tekst

Wandale cukierni „Dorotka” schwytani przez policję

Leave a Reply