cukiernia-dorotka

Wandale cukierni „Dorotka” schwytani przez policję

3 października dwójka wandali postanowiła dokonać zniszczeń słynnej cukierni „Dorotka” w Kielcach. Sprawcy zostali zatrzymani przez mundurowych i przewiezieni na Komendę Miejską Policji w Kielcach. Są nimi 24-letni mężczyzna i 24-letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło 3 października w Kielcach, gdzie dwójka młodych ludzi zaczęła demolować front znanej cukierni „Dorotka”, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta. Dwójka wandali najpierw spryskała szyby wystawowe nieznaną substancją, a następnie rozrzuciła śmieci przed głównym wejściem.

Wizerunki wandali opublikowano na profilu na Facebooku

Pomimo że sprawa została zgłoszona na Komendę Miejskiej Policji w Kielcach, właścicielka lokalu podjęła też inne kroki w odnalezieniu sprawców i opublikowała na Facebooku ich wizerunek. Policjanci z KMP przy ul. Paderewskiego wszczęli śledztwo w sprawie poszukiwanej kobiety i mężczyzny, przesłuchując potencjalnych świadków i sprawdzając nagrania z monitoringu.

Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze ustalili, że dwójką wandali są 24-letni mieszkaniec z gminy Morawica i 24-letnia mieszkanka powiatu starachowickiego. Podejrzani zostali zatrzymani i skierowani na przesłuchanie, podczas którego oboje przyznali się do winy.

Z racji tego, że nie doszło do żadnych uszkodzeń „Dorotki”, wandalom postawiono jedynie zarzuty związane z zaśmiecaniem terenu cukierni. Incydent został zarejestrowany jako wykroczenie, a winni czynu będą musieli za swoje zachowanie zapłacić grzywnę.

Dodaj komentarz