zlodziejka-kosmetykow

Ostrów Świętokrzyski: Seniorka okradła drogerię kilkanaście razy w miesiącu

Policjanci w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali 70-letnią kobietę, która podejrzana jest o regularne kradzieże w jednej z tamtejszych drogerii. Mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego okradła drogerię z kosmetyków o łącznej wartości 2700 złotych. Złodziejka została doprowadzona już przed oblicze prokuratury, która domaga się kary do 5 lat więzienia.

Do aresztowania podejrzanej doszło 28 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim (woj. świętokrzyskie). Kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wyniki śledztwa wykazały, że 70-latka okradała należącą do popularnej sieci drogerię.

13 kradzieży w ciągu jednego miesiąca

Jak informuje rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji – Damian Janus, 70-latka przeprowadzała regularne skoki na artykuły chemiczno-kosmetyczne, tylko w samym październiku dopuszczając się aż 13 kradzieży. Za każdym razem, gdy opuszczała drogerię, część towarów w tajemniczy sposób znikała z półek.

Podejrzana nie była wybredna, czego dowodem mogą być rozmaite produkty, jakie po kryjomu wynosiła z drogerii. Łupem padały różne markowe preparaty jak kremy do rąk, kremy do twarzy, tusze do rzęs, podkłady, odżywki, maseczki na twarz itp. W sumie seniorka dopuściła się kradzieży na kwotę 2700 złotych.

W trakcie przesłuchania 70-latka przyznała się do zarzucanych jej czynów i usłyszała zarzut kradzieży na kwotę 2700 złotych. Za popełnione przestępstwa grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz