metoda-na-policjanta

Oszust, który wyłudził od seniorki prawie 75 tys. zł, przebywa już w areszcie tymczasowym

W zeszły czwartek kieleccy policjanci ujęli 24-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o wyłudzenie 74 tysięcy złotych od 79-letniej kobiety z Buska-Zdroju. Policjanci podejrzewają, że oszust – za pomocą metody „na policjanta” – prawdopodobnie wyłudził od kilku osób około 600 tysięcy złotych. Grozi mu nawet do 8 lat za kratkami.

20 stycznia funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, przy udziale policji z Buska-Zdroju, zatrzymali 24-letniego mieszkańca gminy Stopnica (woj. Świętokrzyskie), który od 79-letniej seniorki z Buska-Zdroju wyłudził 74 tysiące złotych. Mężczyzna został zatrzymany w województwie śląskim, a następnie doprowadzony przed oblicze prokuratora.

Oszuści użyli metody „na policjanta”

24-latek dopuścił się oszustwa na początku stycznia, razem z niezidentyfikowaną kobietą, która zadzwoniła do 74-latki, informując, że jej córka i zięć rzekomo byli sprawcami niebezpiecznego wypadku drogowego. Rozmawiając z seniorką, oszustka podawała się za policjantkę, przekonując, że należy wpłacić kaucję, aby wyciągnąć ich z więzienia.

Jak podaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju – st. asp. Tomasz Piwowarski, seniorka uwierzyła w kłamstwa oszustki i potwierdziła spotkanie z mężczyzną, który miał się wkrótce u niej zjawić, aby odebrać pieniądze. Gdy przed drzwiami zjawił się 24-letni mężczyzna, kobieta wręczyła mu kopertę z gotówką w wysokości 74 tysięcy złotych.

Kiedy poszkodowana zorientowała się, że została oszukana, zgłosiła sprawę na policję. Jednak oszust zdążył już zniknąć z jej oszczędnościami. Dochodzenie pozwoliło ustalić miejsce pobytu podejrzanego. Okazało się, że przebywa na terenie województwa śląskiego, gdzie został namierzony i aresztowany przez policję z Kielc i Buska-Zdroju.

Mężczyzna mógł wyłudzić nawet 600 tys. zł

Prokuratura podaje, że mężczyzna pełnił rolę „odbieraka”, którego zadaniem jest odbieranie pieniędzy od osób, które padły ofiarą oszustwa. Śledczy uważają, że mężczyzna dopuścił się więcej niż jednego oszustwa tego typu. Ponadto, działał nie tylko w województwie świętokrzyskim, ale także w innych regionach kraju. Wstępne ustalenia prokuratury ukazują, że oszust mógł w ten sposób wyłudzić nawet do 600 tysięcy złotych.

Dochodzenie nadal jest w toku. Natomiast Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju, na wniosek prokuratora, osadził podejrzanego w trzymiesięcznym areszcie. Jeżeli 24-latek otrzyma pełny wymiar kary, zostanie umieszczony za kratkami na 8 lat.

Szukasz więcej artykułów o oszustach internetowych? Sprawdź stronę infolubartow.pl.

Dodaj komentarz