pozar-domu-kielce

Kopcie: 93-latka zginęła w pożarze drewnianego domu

Ogień wybuchł w drewnianym domu dwurodzinnym w miejscowości Kopcie (gm. Bliżyn). Na skutek pożaru zginęła 93-letnia mieszkanka miasta, która w tym czasie przebywała w budynku. Kobietę wyniósł z domu i próbował ją reanimować jej 64-letni bratanek. Jednak po przybyciu na miejsce karetki pogotowia, lekarze stwierdzili zgon seniorki.

Do pożaru doszło w nocy w miejscowości Kopcie (pow. skarżyski), gdzie w płomieniach stanął drewniany bliźniak, w którym mieszkała 93-letnia kobieta i jej 64-letni bratanek z żoną. Po przyjęciu przez dyżurnego zgłoszenia o pożarze na miejsce wysłano zastępy straży pożarnej i policjantów ze Skarżyska-Kamiennej.

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej – podkom. Jarosław Gwóźdź, 64-letni bratanek zmarłej obudził się w środku nocy, czując dym dobiegający z sąsiedniego mieszkania, w którym znajdowała się 93-letnia seniorka. Mężczyzna szybko zareagował, wbiegając do drugiego mieszkania, gdzie pośród kłębów dymu – na łóżku – zastał nieprzytomną ciotkę.

Seniorkę wyciągnął z pożaru jej bratanek

64-latek wyniósł kobietę na zewnątrz, oddalając się na bezpieczną odległość od płonącego budynku. Dom zdążyła opuścić również jego żona. Mężczyzna przystąpił do udzielania pierwszej pomocy, stosując na poszkodowanej reanimację aż do przyjazdu karetki pogotowia. Niestety po zbadaniu przez lekarzy stwierdzono, że kobieta zmarła na skutek poniesionych obrażeń.

Jak na tę chwilę policjanci ze Skarżyska-Kamiennej wyjaśniają okoliczności pożaru, współpracując z ekspertami w zakresie pożarnictwa i Prokuraturą Rejonową w Skarżysku-Kamiennej.

Tutaj możesz przeczytać o seniorce oszukanej na 75 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz