kielce-wichura

Świętokrzyskie: Orkan Eunice odciął tysiące mieszkańców od dostaw prądu

W sobotę Świętokrzyskie nawiedził potężny orkan Eunice, który spowodował wiele zniszczeń na terenie całego województwa. Oprócz pozrywanych i uszkodzonych dachów oraz połamanych i powalonych drzew silny wiatr uszkodził też linie energetyczne. A to sprawiło, że około 25 tysięcy gospodarstw zostało pozbawionych prądu.

Uszkodzenia i zerwania linii wysokiego napięcia straż pożarna odnotowała we wszystkich powiatach – najwięcej w Skrażysku-Kamiennej. Jak poinformowała Ewa Wiatr, starszy specjalista ds. komunikacji w PGE Dystrybucja oddział w Skarżysku-Kamiennej, w sobotę około godziny 10:00 z brakiem prądu zmagało się prawie 25 tysięcy gospodarstw.

Strażacy w ciągu jednego dnia zażegnali tysiące awarii

Awarie linii energetycznych dotyczyły każdego powiatu w Świętokrzyskiem, z najgorszą sytuacją zanotowaną w powiecie skarżyskim. Pracownicy Pogotowia Ratunkowego pracują na pełny gwizdek, naprawiając uszkodzenia spowodowane silnymi podmuchami wiatru. Najpoważniejszą okazała się awaria linii Końskie – Opoczno, nad którą specjaliści pracowali bez przerwy – aż do uporania się z problemem.

Ewa Wiatr dodała też, że pod wieczór w sobotę bez dostępu do energii elektrycznej wciąż pozostawało 18 tysięcy lokali mieszkalnych.

Tutaj przeczytasz o pożarze drewnianego domu.

Dodaj komentarz