kielce-atrakcje

Najlepsze rozrywki w Kielcach

Jak wiadomo, Kielce to bogata kraina wiekowych zabytków i wspaniałych reliktów przeszłości, które stanowią jedną z najlepszych atrakcji tego miejsca. Jednakże, miasto to ma znacznie więcej do zaoferowania niż tylko te bezcenne eksponaty zamierzchłej historii.

Faktem jest, że miasto zapewnia również kawał dobrej rozrywki współczesnej. A to z kolei sprawia, że jest to znakomita okazja, aby odwiedzić Kielce w towarzystwie rodziny albo przyjaciół. Na dzieci, młodzież i dorosłych czeka tutaj wiele unikalnych rozrywek, które zapadają w pamięci na długie lata. Ponadto, można tu także zakosztować wybornych potraw z kuchni regionalnej, europejskiej i innych zakątków świata.

Oto najwspanialsze atrakcje rozrywkowe w Kielcach i najlepsze restauracje.

Unikalne atrakcje w Kielcach

Ziemia kielecka potrafi oczarować swoim urokiem nawet największego gburka. Dowodem na to mogą być poniższe lokacje, które oferują niecodzienne atrakcje dla młodszych i starszych odwiedzających. Sprawdźmy zatem, jakie z nich zasługują na szczególną uwagę.

Dworzec PKS w Kielcach

Mieszczący się przy ul. Czarnowskiej Dworzec PKS w Kielcach niczym nie przypomina tradycyjnych obiektów z tej dziedziny. Zamiast tego, wygląda jak statek kosmiczny, który przybył na Ziemię z innej planety. Dworzec odznacza się charakterystycznym wyglądem w kształcie UFO i jest jedną z najbardziej nietypowych budowli w Kielcach, jak i całej Polsce.

Stworzony w latach 70. XX wieku spodek w tamtych czasach stanowił jedną z najnowocześniejszych budowli w kraju – z autobusami, które dookoła objeżdżały budynek dworca, zapewniając bezkolizyjny ruch. Przez lata swojego istnienia spodek popadał w ruinę, nie mogąc doczekać się odpowiedniej modernizacji.

Dzisiaj obiekt jest odnowiony – z wyremontowaną kopułą i elewacją, dekorując ulice miasta i wznosząc się dumnie nad całą okolicą. Warto zaznaczyć, że budynek kieleckiego dworca został doceniony na całym świecie, uzyskując nominację do prestiżowej nagrody architektonicznej pn. Miesa van der Rohe. Jeżeli więc mamy zamiar odwiedzić Kielce, musimy też koniecznie odwiedzić ten kosmiczny dworzec.

Geonatura Kielce – Ogród Botaniczny w Kielcach

Ten kielecki ogród botaniczny można znaleźć przy ul. Jagiellońskiej. Obiekt liczy już sobie ponad pół wieku. Jednak do użytku publicznego został udostępniony stosunkowo niedawno, bo dopiero w 2018 roku. W ogrodzie mamy szansę na podziwianie unikalnych gatunków regionalnej flory, z których wiele nie występuje w pozostałych częściach kraju.

Ogród podzielony jest na różne sekcje, w tym na Dział Roślin Użytkowych, Dział Roślin Ozdobnych, Dział Flory Rodzimej, czy Kolekcję Roślin Sadowniczych. Ponadto, jest także Ogród wiejski i Ogród francuski. Można śmiało stwierdzić, że jest to jedna z tych atrakcji w Kielcach, którą obowiązkowo trzeba odwiedzić.

Ogród botaniczny w Kielcach pełen jest winorośli, wijących się żywopłotów, roślin rustykalnych i rzadkich gatunków flory. Jednym z najbardziej szczególnych miejsc jest Plac Różany, gdzie rośnie ponad 80 odmian krzewów różanych w liczbie ponad 4,5 tysiąca sztuk. Całość dopełniają eleganckie alejki, krystalicznie czyste zbiorniki wodne i przyjazna kawiarenka, gdzie możemy wpaść na gofra, lody, czy orzeźwiający napój.

Geonatura Kielce – Centrum Geoedukacji w Kielcach

Centrum Geoedukacji w Kielcach, tzw. Geonatura Kielce, zaprasza w swoje progi wszystkich miłośników interaktywnego muzeum. Geonatura Kielce stanowi część rezerwatu Wietrznia i jest bogatą kopalnią wiedzy mieszczącą się w dawnym kamieniołomie. Muzeum oferuje obite informacje z dziedziny paleontologii i geologii, z racji czego jest bardzo tłumnie odwiedzane przez turystów. Dlatego warto zarezerwować wejściówki z wyprzedzeniem.

Obiekt jest niezwykle atrakcyjny zarówno na zewnątrz, jak i w środku, prezentując zjawiskowe ekspozycje geologiczne z regionu świętokrzyskiego. Zwiedzając Geonatura Kielce, mamy możliwość podziwiania organizmów z ery dewonu, które zamieszkiwały morza ponad 350 milionów lat temu! Najbardziej rzuca się w oczy olbrzymia ryba pancerna, która w tamtych czasach była prawdziwym postrachem morskich głębin.

Muzeum udostępnia dioramy z modelami i ekrany dotykowe, a nawet specjalną kapsułę z fotelami, symulującą podróż do wnętrza naszej planety. Podczas prezentacji fotele zaczynają się trząść, imitując start wehikułu. Na twarzy czuć powiew wiatru, a otoczenie zaczyna spowijać delikatna mgiełka. Jeżeli nasze dzieci fascynują się prehistorią i tym, jak wyglądała Ziemia setki milionów lat wstecz, Centrum Geoedukacji w Kielcach powinno od razu znaleźć się na naszej liście obiektów do zwiedzenia.

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Kielcach

Jeżeli odwiedzamy Kielce z naszymi pociechami, warto wziąć pod uwagę najlepsze rozrywki dla dzieci. Tym sposobem wyjazd zaangażuje nie tylko nas samych, ale i naszych kochanych smyków. Dobrą wiadomością jest to, że Kielce nie stronią od rozrywki dla najmłodszych, udostępniając bajkowe atrakcje w wielu rejonach miasta. Oto najlepsze z nich.

Baseny Tropikalne Binkowski Resort w Kielcach

Przy ul. Szczepaniaka w Kielcach można zażywać wodnych rozkoszy, odwiedzając Baseny Tropikalne Binkowski. Woda jest tutaj bardzo ciepła – z temperaturą w przedziale 30-34 stopni Celsjusza. A to sprawia, że baseny dostarczają nie tylko znakomitej rozrywki wodnej, ale są także idealnym miejscem na relaksujący wypoczynek. Jest to doskonałe miejsce dla rodzin z małymi dziećmi, które znajdą tu wiele nietypowych atrakcji.

Cały kompleks tonie w zielonych palmach, a nad nim góruje rozsuwany, szklany dach o zawrotnej wadze 300 ton! Dach otwiera się w sezonie letnim, wpuszczając do środka rozgrzewające promyki słońca, które są wspaniałym dodatkiem do wodnej rozrywki. Dzieci mogą korzystać z różnych zjeżdżalni, brodzika i kolorowych zwierzątek do wodnej zabawy.

Co prawda Baseny Tropikalne w Kielcach nie oferują basenu pływackiego, ale za to jest cała masa biczów wodnych. Zauważmy też, że nie jest to typowy aquapark, ponieważ występują tu braki w niejednym obszarze. Aczkolwiek właśnie dlatego obiekt definiowany jest jako kompleks basenowy, a nie tradycyjny park wodny. A dla osób uwielbiających leniuchować dostępna jest strefa z fotelami i leżakami, a także suto zastawiony bar. Jeśli szukacie znakomitej atrakcji w Kielcach dla siebie i swoich dzieci, właśnie ją znaleźliście.

Kielecki Teatr Tańca w Kielcach

Dla wszystkich, którzy pragną zakosztować trochę kieleckiej kultury i angażującej formy artystycznej, Kielecki Teatr Tańca przy placu Moniuszki zaspokoi te pragnienia i to z nawiązką. Przedstawień jest tutaj bardzo wiele, a aktorzy potrafią zaprzeć dech w piersiach nie tylko swoją grą, ale również ujmującymi strojami i precyzyjnie dopracowaną choreografią.

Wiele spektakli skupia w sobie nowoczesną muzykę i taniec synchroniczny, prezentowany w różnych stylach i formach, wciągając do swojego świata zarówno tych najstarszych, jak i najmłodszych widzów. Dzieci mają tu doskonałą okazję do oglądania fragmentów sztuki nawiązującej do słynnych bajek, takich jak chociażby Kopciuszek.

Mało tego, Kielecki Teatr Tańca otwiera też swoje podwoje dla wszystkich tych, którzy mają ochotę skorzystać z lekcji aktorstwa, śpiewu i tańca. Tak więc, jeśli nasze dzieci, a przy okazji i my, jesteśmy wielbicielami urzekających spektakli scenicznych, powinniśmy odwiedzić ten przybytek podczas wakacji w Kielcach.

Magia Karmelu w Kielcach

A oto urocza kafejka, gdzie najmłodsi turyści przeżyją iście niezapomniane chwile. Ten niesamowity sklepik aż kipi od rozmaitych słodkości, które uwielbiają wszystkie dzieci. Szeroki wybór słodyczy, kwaśnych ciągutek, lizaków, karmelków, cukierków i orzeźwiających przysmaków z pewnością sprawi, że nasze pociechy nie będą miały najmniejszego zamiaru opuszczać tego lokalu.

Mieszcząca się przy ul. Mickiewicza Magia Karmelu w Kielcach to pierwsza manufaktura słodyczy w tym mieście, która od początku powstania cieszy się niezwykłą popularnością wśród przyjezdnych i mieszkańców miasta. A jeżeli odwiedzimy ten lokal w odpowiednich godzinach, będziemy mogli podziwiać, jak panie ekspedientki przygotowują słodycze na naszych oczach.

Co więcej, Magia Karmelu pozwala też na produkcję słodyczy swoim najmłodszym gościom. Dzieci mają okazję stworzyć tutaj własne lizaki, nadając im osobliwy kształt i barwę. I k ażdy mały czeladnik otrzymuje  certyfikat magicznego cukiernika. A najlepszą rzeczą jest to, że podczas tworzenia tych słodkości możemy zajadać inne przysmaki. Zwiedzając Kielce razem z dziećmi, nie możemy przejść obojętnie obok tej zachwycającej Magii Karmelu.

Tyrolki na Kadzielni w Kielcach

W tym miejscu zarówno dorośli, jak i dzieci przeżyją kawał dobrej zabawy. Ten niesamowity park linowy skupia w sobie Tyrolki, które mają udźwig około dwóch ton i jedne z najnowszych zabezpieczeń. Dzięki temu miejsce jest bardzo bezpieczne i świetne dla całych rodzin. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy uda nam się pokonać nasz strach.

Niemniej jednak znajdujące się przy al. Legionów Tyrolki na Kadzielni w Kielcach potrafią zapewnić niezapomniane wspomnienia z wakacji, do których będziemy ochoczo wracać przez wiele lat. Ażeby zjechać na tyrolce, po prostu musimy się rozluźnić i zapoznać z ważnymi wskazówkami, które uzyskamy przed wejściem. Jest to jedna z najbezpieczniejszych i najbardziej rozrywkowych atrakcji w Kielcach.

Trasa tyrolkowa liczy około 600 metrów długości i biegnie około 40 metrów nad ziemią. Jednak nie ma się czego obawiać, ponieważ personel zapewnia stałą asekurację w każdym obszarze. Dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak wskoczyć na te linowe szaleństwo i zdzierać swoje gardło podczas energicznego zjazdu. Ponadto, w trakcie korzystania z tyrolki będziemy mieli okazję do podziwiania super widoków, o ile nie zamkniemy oczu ze strachu.

Najlepsze restauracje w Kielcach

Zwiedzanie najlepszych atrakcji i miejsc rozrywkowych w Kielcach może przyprawić o burczenie brzucha. W związku z tym postanowiliśmy też zamieścić 10 najlepszych restauracji w Kielcach, które połechtają nasze kubki smakowe do granic możliwości.

Restauracja Rozmaryn w Kielcach

Jeżeli gustujemy w kuchni chorwackiej albo regionalnej kuchni polskiej, nie mogliśmy lepiej trafić. W tym lokalu wszystko dopracowane jest tip-top – od eleganckiego wystroju wnętrza, przez profesjonalną obsługę, a na przepysznych potrawach kończąc.

Restauracja serwuje też różne rodzaje wyśmienitych pierogów, które są jedną z najwyraźniejszych wizytówek Rozmarynu. Każde danie przyrządzane jest z dbałością o najmniejsze szczegóły, a obsługa uwija się z zamówieniem bez zbędnego przeciągania.

Restauracja Marmurowa w Kielcach

A oto restauracja, która potrafi przyjąć swoich gości jak królewską monarchię. Elegancja i wyrafinowanie to domena tego lokalu nie tylko pod kątem wystroju, ale także wyglądu potraw. Są to prawdopodobnie najsmaczniejsze dania na terenie Kielc. Jeśli więc mamy trochę grubszy portfel, definitywnie musimy odwiedzić ten przybytek smakowej rozkoszy.

Restauracja przyrządza wszystkie rodzaje posiłków – śniadania, lunche, obiady i kolacje. A do tego przygotowuje niesamowite dania rybne. Jeżeli więc mamy ochotę na ucztę w naprawdę królewskim stylu, nie mogliśmy lepiej trafić.

Restauracja Monopolka w Kielcach

Jeżeli mamy zamiar stołować się w tym fantastycznym lokalu, to najpierw będziemy musieli zarezerwować stolik. I należy wziąć pod uwagę, że restauracja cieszy się ogromnym wzięciem. Dlatego bądźmy świadomi tego, że stolik warto rezerwować z większym wyprzedzeniem.

Restauracja Monopolka w Kielcach serwuje tradycyjne potrawy z polskiej kuchni, które w tym lokalu przyrządzane są przez jednych z najlepszych kucharzy w kraju. Jeżeli gustujemy w polskiej tradycji i uwielbiamy najsłynniejsze przysmaki naszej ojczyzny, będzie to dla nas jedna z najlepszych atrakcji w Kielcach.

Restauracja U Kucharzy w Kielcach

W tym lokalu dania przygotowane są wyłącznie z najświeższych składników, co czyni je niesamowitą pożywką dla naszych kubków smakowych. Każdy posiłek stworzony jest od samych podstaw i podawany przez bardzo uprzejmy personel. Można śmiało powiedzieć, że restauracja zapewnia wysoką jakość serwowanych potraw, zwłaszcza jeśli chodzi o naleśniki.

Co więcej, U Kucharzy dostępne jest również eleganckie patio, gdzie możemy rozkoszować się naszym smacznym obiadkiem w postaci potraw mięsnych, owoców morza, fantastycznych makaronów i domowych pierożków.

Pierogowa Piwniczka w Kielcach

A tutaj mamy coś dla prawdziwych miłośników pierogów. Pierogowa Piwniczka w Kielcach oferuje wiele różnych gatunków tych pyszności, co sprawia, że nie może odgonić się od klientów. Ponadto, rozsądne ceny i przyzwoite porcje sprawiają, że naprawdę możemy napełnić nasze brzuchy, a do tego zrobić to ze smakiem.

Pierogi podawane są tutaj w różnych porcjach, na różne sposoby i z różnymi dodatkami, odchodząc od tradycyjnej receptury naszej babci, ale również o niej nie zapominając. Tak więc, jeśli mamy ochotę na tradycyjne pierogi ruskie, z kapustą i grzybami albo mięsem, znajdziemy tutaj najlepsze przysmaki w całych Kielcach.

GREEN Mała Restauracja w Kielcach

Być może i mała, ale również bardzo śmiała. Ten kameralny lokalik zapewnia wysokiej jakości potrawy z tradycyjnej kuchni polskiej, ale nie boi się też eksperymentować. Kucharz doskonale wie, jak przyrządzić wszystkie dania, aby wprowadzić klienta w niebo smakowych rozkoszy.

Restauracja stawia głównie na dania z kuchni polskiej, ale za to przyrządza je w doskonały sposób. Jeżeli chcemy skosztować rosołu, będzie nam się wydawać, że wylądowaliśmy na niedzielnym obiedzie u swojej mamy. Ponadto, można też polecić ich żurek z jajkiem i kapuśniak – dosłownie, palce lizać.

Restauracja Pescatore w Kielcach

W tej restauracji możemy zamówić dania na miejscu albo na wynos. I dobrą wiadomością jest to, że będziemy się delektować niezależnie od tego, czy zdecydujemy się zjeść w lokalu, czy w naszym domowym zaciszu.

Przepyszne potrawy z kuchni włoskiej to główna atrakcja tej kieleckiej restauracji, szczególnie jeśli jesteśmy pasjonatami włoskich rarytasów. A jeśli nie gustujemy zbytnio w daniach z kraju o kształcie buta, zawsze możemy postawić na bogate menu potraw z innej części Europy. Mają ich tutaj całe mnóstwo.

Chinkalnia Restauracja Gruzińska w Kielcach

Kuchnia gruzińska nie jest w Polsce zbyt powszechna. Jednak to wcale nie powód, żeby nie zahaczyć o tę wspaniałą restaurację. Faktem jest, że dania gruzińskie są po prostu przepyszne. A podawane w tej restauracji, smakują niczym rajskie perełki.

A jeśli jesteśmy nowi w świecie gruzińskich delikatesów, zawsze możemy poprosić obsługę o polecenie jakiejś potrawy. Osobiście namawiamy Was do spróbowania pierożków chinkali – przyjemność warta każdego grzechu.

Neko Korean & Japenese Restaurant w Kielcach

Jak można zauważyć, Kielce serwują wyśmienite dania niemal z każdej kuchni świata, dlatego nie mogło też zabraknąć smacznych przysmaków z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jeżeli lubujemy się w potrawach azjatyckich, ta restauracja z pewnością nas nie zawiedzie.

Dania japońskie serwowane są tutaj zaraz obok dań koreańskich, z których wszystkie przyrządzane są bardzo pieczołowicie. Wchodząc do lokalu, mamy wrażenie, jakbyśmy przeszli przez wrota do Azji, otoczeni niesamowitą atmosferą, dzięki której wszystko smakuje o wiele lepiej.

Kushking House Indyjska Restauracja w Kielcach

A jeżeli kuchnia japońska i koreańska nie są dla Was wystarczająco egzotyczne, to może zadowoli Was kuchnia indyjska? Lokal jest urządzony w stonowanym, acz eleganckim stylu, gdzie można bardzo miło spędzić czas we dwoje lub z przyjaciółmi.

Kushking House serwuje dania z kuchni indyjskiej, a menu restauracji tryska bogactwem i unikalnością smaków. Można śmiało powiedzieć, że lokal i jego potrawy wywrą niezapomniane wrażenie nawet na osobach, które wcześniej nie miały styczności z indyjskimi specjałami.

Czy warto odwiedzić Kielce?

Kielce to jedno z najbardziej rozrywkowych i najbogatszych pod kątem zabytków miast w Polsce. Okolice toną tu w bujnym krajobrazie Matki Natury, a sama miejscowość jest bardzo urokliwa i popularna wśród turystów z całego świata. Tak więc, jeśli jeszcze nie mieliśmy okazji odwiedzić Kielc i ich niesamowitych atrakcji, to już najwyższa pora, aby to zmienić.

Dodaj komentarz