majowka-kielce

Tokarnia zaprasza na Majówkę 2022 i VI Świętokrzyski Festiwal Smaków!

Już w najbliższą niedzielę rozpocznie się Majówka 2022 w Tokarni, podczas której odbędzie się Świętokrzyski Festiwal Smaków. Jest to już szósta edycja tej imprezy, która w tym roku będzie uprzyjemniać czas okolicznym mieszkańcom w dniach 1 i 2 maja. Wydarzenie organizowane jest w Parku Etnograficznym w Tokarni przez Muzeum Wsi Kieleckiej i „Echo Dnia”.

Tokarnia zaprasza na VI Świętokrzyski Festiwal Smaków, który odbędzie się na terenie Parku Etnograficznego, gdzie pojawi się wiele rozmaitych atrakcji zarówno dla najstarszych, jak i najmłodszych uczestników majówki. Goście będą mogli skosztować fantastycznej kuchni regionalnej, wziąć udział w licznych konkursach i uprzyjemnić sobie czas, podziwiając różne występy na żywo, w tym także koncerty muzyki ludowej.

Świętokrzyski Festiwal Smaków to jedna z największych atrakcji w regionie, z racji czego nigdy też nie narzeka na brak zainteresowania. Na imprezie pojawiają się nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale także osoby z dalszych zakątków Polski. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ festiwal doskonale wie, jak zapewnić swoim gościom niezapomniane doznania smakowe.

Pyszne potrawy, atrakcyjne konkursy i liczne występy na żywo

W tym roku na imprezie pojawią się gospodarstwa agroturystyczne, obejmujące ponad 100 wystawców z różnych regionów. Do tego festiwal zaszczycą także liczne Koła Gospodyń Wiejskich, które będą serwować potrawy zarówno z polskiej kuchni regionalnej, jak i z kuchni ukraińskiej. Warto tu zaznaczyć, że Świętokrzyski Festiwal Smaków jest największym kiermaszem potraw i produktów w województwie świętokrzyskim.

Mało tego, podczas wydarzenia będzie można posłuchać pięknej muzyki ludowej i wziąć udział w atrakcyjnych konkursach.

VI Świętokrzyski Festiwal Smaków odbędzie się 1 i 2 maja w Parku Etnograficznym w Tokarni. Organizatorami imprezy są Muzeum Wsi Kieleckiej i „Echo Dnia”.

Zapoznaj się również z atrakcjami, jakie szykuje majówka w Bochni, klikając https://bochniainfo.pl/majowka-2022-w-bochni-jakie-atrakcje-czekaja/.