skatepark-kielce

Kielce zapraszają do nowego skateparku przy Kadzielni

A oto wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników deskorolek, łyżworolek i wyczynowych BMX-ów! W Kielcach pojawił się nowy skatepark, który w bardzo szybkim czasie zyskał sobie uwielbienie wielu pasjonatów powietrznych akrobacji i złożonych trików. Skatepark mieści się w pobliżu kieleckiej Kadzielni. Budowa obiektu wyniosła ponad 4 miliony złotych.

Skatepark zdążył już zaliczyć przegląd techniczny, podczas którego stwierdzono, że obiekt jest bezpieczny i w pełni gotowy do użytku publicznego. Teren skateparku przeznaczony jest dla wszystkich grup sportowych, które odwiedzają parki tego typu. A więc można tutaj śmiało korzystać z fantastycznej jazdy na rolkach, hulajnogach, deskorolkach i BMX-ach.

Zatrzęsienie konstrukcji do jazdy wyczynowej

Odwiedzając skatepark, możemy być pewni, że nie zabraknie nam aktywnych zajęć na świeżym powietrzu. Na terenie obiektu można korzystać z takiego sprzętu jak Spin Wall, Funbox Gape, Bank Ramp, Rollin, Quarter Pipe, Wallride, Platforma Street, czy Bowl. Każdy z tych przedmiotów spełnia normy unijne związane z projektowaniem skateparków.

Oczywiście miasto nie zapomniało również o najmłodszych fanach skateparków. W związku z tym zaraz obok powstała odnowiona atrakcja o nazwie Skatepark Kids. Na terenie tego kompleksu zainstalowano grindboxa i funboxa, a do tego wymieniono elementy w London Gap i cały bank ramp wraz z elementami stalowymi.

Skatepark został też odpowiednio oświetlony, dzięki czemu można korzystać z obiektu nawet po zachodzie słońca. Całość parku wzbogacono o wygodne ławeczki i stojaki rowerowe. Skatepark w Kielcach jest definitywnie miejscem, gdzie można zakosztować kropel adrenaliny i poćwiczyć swoje akrobatyczne umiejętności.

Inwestycja w wysokości 4,1 mln zł!

Miasto uważa, że w niedalekiej przyszłości skatepark stanie się także miejscem na organizowanie zawodów na skalę ogólnopolską. Faktem jest, że już odbywają się rozmowy z potencjalnymi organizatorami takich imprez. W związku z tym Kielce mają nadzieję, że pierwsze takie wydarzenie pojawi się w skateparku już za kilka miesięcy.

Projekt budowy przy Kadzielni w Kielcach pochłonął koszty w wysokości 4,1 mln zł, obejmując zarówno stworzenie skateparku, jak i budowę Pumptracka w Parku Baranowskim. Skatepark można znaleźć u zbiegu ul. Pakosz z ul. Krakowską. Obiekt jest już dostępny dla użytku publicznego, a wejście na teren parku jest bezpłatne.

Być może zainteresuje Cię również artykuł o najlepszych atrakcjach w Kielcach.