dzien-roweru

Kielce gospodarzem I Świętokrzyskiego Dnia Roweru

Dzisiaj w Kielcach trwa I Świętokrzyski Dzień Roweru, podczas którego z Rynku w stronę stadionu lekkoatletycznego wystartowali wielu rowerzystów. Impreza przyciągnęła do siebie kilkuset uczestników, wśród których pojawiły się także liczne rodziny z dziećmi.

Dnia 29 maja (niedziela) w Kielcach wystartował I Świętokrzyski Dzień Roweru, który zgromadził kilkuset miłośników jazdy rowerowej z miasta i okolic. Uczestnicy świętokrzyskiego rajdu rowerowego rozpoczęli swoją trasę na Rynku w Kielcach, skąd skierowali się w stronę stadionu lekkoatletycznego, mieszczącego się przy ul. Leszka Drogosza 1. Cały wyścig trwał około kilkudziesięciu minut.

W rajdzie wzięły również udział rodziny z mniejszymi dziećmi

W rajdzie mógł wziąć udział każdy, kto potrafi jeździć na rowerze. W związku z tym podczas rajdu nie brakowało również rodzin z mniejszymi dziećmi, wśród których do rywalizacji przystąpiły nawet siedmiolatki. Jak poinformowali niektórzy rodzice, wybrali się na ten rajd ze swoimi pociechami, aby zaszczepić w nich ducha sportowej rywalizacji, a przy okazji zapewnić zdrową aktywność ruchową na świeżym powietrzu.

Organizatorami I Świętokrzyskiego Dnia Roweru są MKS Cyclo Korona Kielce oraz IPA Sekcja Polska, we współpracy ze Świętokrzyską Policją z Wydziału Ruchu Drogowego, 10. Świętokrzyską Brygadą Wojsk Obrony Terytorialnej, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach, Komendą Wojewódzką, Inspekcją Transportu Drogowego oraz Państwową Strażą Pożarną.

Wydarzenie powstało w ramach Projektu „Bezpieczne Powiaty – Świętokrzyskie Plus”.