Nowe inwestycje w Kielcach – przegląd najciekawszych propozycji

Pierwotny rynek nieruchomości w Kielcach rozwija się dość prężnie. A od pewnego czasu ku uciesze kupujących można zaobserwować na nim pewną stabilizację. Dotyczy ona przede wszystkim cen mieszkań z rynku pierwotnego. Oczywiście wzrosły one i to o ponad 9% w ciągu zaledwie 6 miesięcy, ale w porównaniu z innymi, dużymi miastami w Polsce podwyżki te nie były bardzo duże. Jak obecnie wygląda rynek nowych nieruchomości w Kielcach? Sprawdź!

Jak przedstawiają się ceny nieruchomości w Kielcach?

Szacowana cena za metr kwadratowy dla Kielc wynosi obecnie 6 347 zł. To o prawie 300 zł więcej niż prognozowali analitycy rynku. Jest to też najwyższa cena od 2019 roku. Dokładnie 3 lata temu za metr kwadratowy mieszkania w Kielcach trzeba było zapłacić średnio 4 324 zł, a więc o ponad 2 000 zł mniej. A to oznacza, że mieszkanie o powierzchni 55 m2 jest obecnie droższe aż o 110 000 zł. Biorąc pod uwagę inflację oraz rosnące koszty życia nie jest to jednak zbyt wygórowana cena. Nic więc dziwnego, że chętnych na nowe mieszkania w Kielcach nie brakuje.

Kielczanie najchętniej kupują mieszkania 2- i 3-pokojowe. W maju 2022 na rynku takich lokali dostępnych było łącznie 897. Nie brakowało też 1-pokojowych nieruchomości (113 mieszkań) oraz tych nieco większych 4-pokojowych (155 lokali). Najtańsze mieszkanie dostępne w sprzedaży w Kielcach kosztowało 150 000 zł. Najdroższe z kolei ponad 670 000 zł. Oczywiście ceny dotyczą mieszkań w stanie developerskim. Pod uwagę musisz brać jeszcze koszty wykończenia nieruchomości.

Nowe inwestycje w Kielcach – które są najpopularniejsze?

Nowe inwestycje w Kielcach to przede wszystkim Nova Klonova, Plaza Tower oraz Osiedle 1-go Maja. Do popularnych wśród kupujących należą też mieszkania położone zaledwie 2,5 km od centrum na Osiedlu przy Parku czy przy ulicy Marszałkowskiej. Do kupienia dostępne są też mieszkania przy ulicy Niskiej, Zapolskiej oraz Sikorskiego.

Kupujący chętnie oglądają też mieszkania przy ul. Permskiej, Okrzei czy Orląt Lwowskich. Przy czym najbardziej atrakcyjne cenowo są osiedla oddalone od centrum miasta o kilkanaście minut jazdy. Wielorodzinne osiedla z własną infrastrukturą powstają obecnie między innymi na Herbach, Piaskach czy Czarnowie.

Gdzie w Kielcach kupić nowe mieszkanie?

Nova Klonowa to inwestycja usytuowana w samym centrum miasta, w pobliżu Zalewu. Otoczona zielonymi ternami, z dostępem do galerii handlowych, szkół, przychodni i wielu punktów usługowych. W 4-kondygnacyjnym budynku znajdują się mieszkania o powierzchni od 33 do 70 m2 z możliwością łączenia mieszkań. Wartość lokali z tej inwestycji wynosi obecnie 518 590-633 830 zł.

Duży wybór mieszkań jest również w Plaza Tower usytuowanym w północnej części Kielc. Kompleks znajduje się przy zbiegu ulic Jesionowej i Zagnańskiej. Do centrum z tego miejsca jest zaledwie 2 km, a w sąsiedztwie znajdują się strefy relaksacyjne, szkoły, punkty gastronomiczne, banki, placówka pocztowa, sklepy spożywcze oraz galeria handlowa. Do wyboru masz mieszkania o metrażu od 27 do 125 m2. Wszystkie wyposażone w balkony, loggie lub tarasy.

Zwróć również uwagę na inwestycję na Osiedlu przy Parku. To pięć połączonych ze sobą segmentów z dwiema halami garażowymi. Kompleks składa się ze 168 wygodnych, funkcjonalnych mieszkań. Wszystkie są przestronne, słoneczne, z balkonami i tarasami oraz ogródkami na parterze. Mieszkania mają powierzchnię od 31 do 106 m2 i są to 1-, 2-, 3-, 4- i 5-pokojowe lokale.

Zobacz nowe inwestycje w Kielcach na morizon.pl, gdzie dostępne są najświeższe oferty mieszkaniowe. Sprawdzisz nie tylko dostępne mieszkania, ale również planowany czas zakończenia prac budowlanych.