Niebieska strefa przy filii Biblioteki Publicznej w Kielcach

Mediateka – VII Oddział Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, stała się pierwszym w województwie świętokrzyskim ośrodkiem zaspokajającym potrzeby osób z autyzmem i problemami z komunikatywnością. Jej uroczyste otwarcie miało miejsce 11 stycznia 2023 roku.

Specjalne, niebieskie napisy z logo Niebieskiej Strefy świadczą o obecności Niebieskiej Strefy w Mediatece znajdują się na dworcu od ul. Czarnowskiej oraz na schodach prowadzących na kolejny poziom.

Przed wejściem do biblioteki dwie tablice informują czytelników o tym jak mają się zachowywać w tym miejscu. Znajduje się także regulamin biblioteki.  Taki projekt ma na celu niesienie pomocy osobom w potrzebie, które od teraz mogą ze spokojem spróbować odnaleźć się w przestrzeni publicznej.

Projekt był możliwy dzięki Ogólnopolskiemu Towarzystwu Autyzmu, Oddziałowi Kieleckiemu. Swoją cegiełkę dołożyło także Stowarzyszenie Polska Łączenia. Projekt został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Agencję Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z dotacji Programu Rozwoju Organizacji Pozarządowych na lata 2018-2030.