Mistrzostwa w Bilard na Targach w Kielcach

W dniach od pierwszego do piątego lutego, podczas Targów Kieleckich odbędzie się turniej bilardowy zorganizowany przez Polski Związek Bilardowy. Do rywalizacji przystąpi 128 uczestników z sześciu kontynentów. Nie są to jednak przypadkowi zawodnicy. Zostali wyłonieni w toku różnorodnych turniejów pucharu świata czy mistrzostw na szczeblu kontynentalnym.

Mistrzostwa Świata w Kielcach odbędą się w Bilard 9-bil. Na czym ono polega? To amerykański rodzaj gry w bilard, który zna każdy kto choć raz spróbował tej dyscypliny sportowej. Gra polega na trafieniu 9 bil na stole, przy czym biała musi zostać jako ostatnia.

Udział w mistrzostwach wezmą również Polacy. Wystąpi aż 12 naszych rodaków, z czego troje z województwa świętokrzyskiego. Należą oni do klubu NOSAN Kielce. Są to Karol Skowerski, Tomasz Kapłan i Sebastian Batkowski.

Jest to także niebywały moment na promocję całego regionu świętokrzyskiego, herb świętokrzyski pojawi się na banerach reklamowych. Relacje z wydarzenia będą dostępne na całym świecie.