Muzeum Historii Kielc przedstawia swoje plany na najbliższe miesiące

Miniony rok był niezwykle pracowity dla kustoszy w Muzeum Historii Kielc. Nie inaczej zapowiada się rok 2023. Pojawią się zarówno atrakcyjne i ciekawe wystawy czasowe jak i inne wydarzenia dla mieszkańców miasta.

W roku 2022 zbiory muzeum powiększyły się do ponad 600 eksponatów (210 pozycji inwentarzowych). W sumie instytucja liczy obecnie ponad 28 tys. eksponatów (około 7700 pozycji inwentarzowych). Wystawy, spotkania edukacyjne, koncerty i plenery muzealne przyciągnęły w ubiegłym roku ponad 10 000 zwiedzających.

„ To jednak nie w pełni oddaje liczbę osób, które brały udział w eventach organizowanych przez Muzeum Historii Kielc, ponieważ wiele z nich nie jest biletowana” – przekonuje dyrektor, Grzegorz Maciągowski.

Wystawa, która premierę miała w 2022 roku w dalszym ciągu pozostaje otwarta dla zwiedzających. To „Kielce-keltz”. Oprócz tego od czerwca pojawi się wystawa „Hej przygodo! Kielczanie na wakacjach, czyli o letnim wypoczynku w dawnych czasach” oraz „50 lat Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej”.