Interreg Baltic Sea Region pn. Biobooster – rozpoczęte!

Projekt finansowany z programu Interreg Baltic Sea Region pn. Biobooster, którego wiodącym partnerem jest Gundacja Pro Civis z Kielc, właśnie ruszył. Projekt planowany jest na lata 2023-2025. Będzie realizowany w szerokim partnerstwie firm, uczelni i organizacji z 8 krajów, w tym Niemiec, Finlandii, Szwecji, Litwy, Estonii i Polski.

Celem projektu jest wypracowanie rozwiązań i przykładów wdrożonych przez firmy. Rozwijają się one z ideą gospodarki rozproszonej i biogospodarki. Zatem obecność urzędników miasta będzie wspierała firmę. W przeciągu 2 lat odbędzie się 16 hackathonów w 8 krajach partnerskich, z czego 2 spotkania zostaną zorganizowane w Polsce.

Regionalni innowatorzy: MŚP, startupy, koła naukowe, zespoły akademickie, osoby indywidualne, będą mogli również wziąć udział we wszystkich szesnastu międzynarodowych hackathonach. Pierwszy z nich rozpocznie się w lipcu lub sierpniu 2023 r. Zmierzą się wówczas z wyzwaniami duże firmy skandynawskie, niemieckie i bałtyckie. Będzie to dla nich okazja do nawiązania międzynarodowych stosunków gospodarczych.