Dwa medale na turnieju Strandja w Sofii

Dobre wieści płyną z Sofii. Na turnieju Strandja w stolicy Bułgarii kielczanie zdobyli dwa medale. Brązowy medal zdobył bokser Rushha Kielce Tomasz Niedwicki. W półfinale kategorii do 86 kg przegrał 0:5 z Włochem Vincenzo Lizzimu.

Srebro w tej samej konkurencji zdobyła reprezentantka Klubu Kickboxingu Kielce – Sandra Drabik, która dotarła do finału w kategorii do 54 kilogramów. Kielczanka musiała uznać wyższość reprezentantki gospodarzy Stanimiry Petrovej. Przegrała 0:5.

Rekordowa liczba 368 bokserów i bokserów rywalizowała w 73. edycji Strandja Memorial Tournament, w której tylko najlepsi z najlepszych mogli zdobyć złote medale. Nowa edycja Strandja była częścią nowego IBA World Boxing Tour zainicjowanego przez International Boxing Association.

Strandja Memorial to najstarszy międzynarodowy turniej bokserski w Europie, który rozpoczął się w 1950 roku. Od pierwszej edycji w imprezie rywalizowały dziesiątki gwiazd i wielkich mistrzów, a nowy 73. Strandja był równie silny jak w ostatnich latach. IBA ufundowała nagrody pieniężne, a bokserzy zdobyli nowe punkty w światowym rankingu.