Deski SUP – dlaczego warto je mieć?

Spędzasz urlop nad morzem? Albo nad jeziorem? W gorące, upalne dni nie sposób odmówić sobie przyjemności płynącej z możliwości zanurzenia się w chłodnej wodzie. Jeżeli chcesz urozmaicić sobie ten czas, to koniecznie zainwestuj w deski SUP dla siebie oraz dla swojej rodziny. To doskonały sposób na spędzenie urlopu aktywnie, produktywnie i po prostu…fajnie.

Deski SUP – plusy z ich posiadania

Jest ich całkiem sporo, ja przedstawię Tobie kilka z nich:

 • deski SUP mogą być używane przez każdego, niezależnie od wieku, płci czy posiadanych umiejętności. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni model, np. ten dla osób początkujących. A z czasem…nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainwestować w deskę SUP dedykowaną profesjonalistom;
  • poruszanie się na desce SUP wymaga wiosłowania, co angażuje pracę mięśni (logiczne, prawda?), dlatego też można z tej aktywności uczynić całkiem porządny, efektywny trening;
  • jako rodzic nieraz “staję na głowie” aby odciągnąć moje pociechy sprzed ekranu telewizora. Nie znam dziecka, które oparłoby się możliwości popływania na desce SUP! W oczach każdego młodego człowieka to niezwykle atrakcyjny sposób na spędzenie wolnego czasu;
 • deski SUP wymagają utrzymania równowagi, balansu. Dla nas, dorosłych, to czasami bardzo trudne zadanie – wiecznie gdzieś pędzimy. Na desce SUP jesteś tylko Ty, Twoje myśli i woda dookoła. To świetny sposób na odreagowanie stresu, uspokojenie się.
 • deski SUP – mam na myśli te pneumatyczne – są niezwykle łatwe w transporcie i przechowywaniu. Zrolowane do kompaktowych rozmiarów idealnie mieszczą się w torbach lub plecakach.
 • kupując jedną porządną deskę SUP czynisz inwestycję, która będzie Ci służyć latami! Nie tylko przez jeden sezon, jak to mają w zwyczaju np. tanie, dmuchane pontony dostępne w hipermarketach czy stoiskach przy plaży.
 • zakup deski SUP może z czasem przerodzić się w niekończącą się przygodę, pasję, hobby, zamiłowanie – a przecież każdy z nas potrzebuje w swoim życiu takiej (kolokwialnie mówiąc) “zajawki”!

Dostępne rodzaje desek SUP

Deski SUP występują w czterech różnych kształtach i każdy z tych kształtów został opracowany z myślą o konkretnym zastosowaniu możesz zobaczyć je na zdjęciach na stronie https://gosup.pl/deski-sup-141 .

 • Deski SUP “surf” – krótkie, dość szerokie. Przeznaczone do łapania wysokich fal. W Polsce raczej mało popularne z uwagi na mało sprzyjające warunki. Oferują zwinność oraz dobrą manewrowość. Stabilność nie jest ich najmocniejszą stroną. Poleca się je wprawionym wodniakom (osoby bez doświadczenia mogą mieć trudności w zapanowaniu nad tego typu deską).
 • Deski SUP “race” – tak jak wyżej: dedykowane osobom z doświadczeniem. Bardzo długie, smukłe, wąskie. Przeznaczone na wyścigi, oferują naprawdę imponujące prędkości.
 • Deski SUP “touring” – nieco łagodniejszy kształt od “race”, mniej strzelisty. Idealny na całodzienne eskapady i dalekie wojaże.
 • Deski SUP “allround” – wreszcie coś idealnego dla osób rozpoczynających przygodę z pływaniem na SUPach. Świetna stabilność. Idealna do rodzinnych zabaw w wodzie.

Gdzie kupić deski SUP?

Deski SUP stają się coraz bardziej popularne i można je nabyć nawet w popularnych dyskontach. Ja jednak uważam, że to dość specyficzna rzecz i należy się w nią zaopatrzyć w sklepie skupiającym się tylko na tematyce wodnej. Zapraszam Cię do odwiedzenia strony www.gosup.pl, gdzie znajdują się deski SUP marek z całego świata. Z całą pewnością znajdziesz tam coś dla siebie. Przy okazji nie zapomnij o kupnie kamizelki asekuracyjnej i akcesoriów wodoszczelnych, które uczynią Twoje pływanie w pełni bezpiecznym dla Ciebie oraz dla Twojego ekwipunku.

Artykuł opublikowany przy współpracy z firmą tworzącą strony internetowe i prowadzącą marketing internetowy dla przedsiębiorstw.