Najlepsze prace dyplomowe już wyłonione

Prace dyplomowe absolwentów Politechniki Świętokrzyskiej oceniali przedstawiciele dużych i zamożnych firm. Wyłoniono siedemnastu finalistów, którzy oprócz nagród pieniężnych mieli możliwość zaprezentowania się potencjalnym pracodawcom.

Politechnika Świętokrzyska we współpracy z Parkiem Technologicznym Kielce organizuje już piąty konkurs na najlepszą pracę licencjacką, inżynierską lub podyplomową. W tym roku oceniano prace w 14 dziedzinach, od informatyki po inżynierię środowiska i transport. Do konkursu zgłoszono łącznie 110 kandydatów. Zwycięzcy otrzymali po 1000 zł. zł nagrody i możliwości współpracy z cenionymi przedsiębiorcami. Łączna pula nagród wyniosła 14 000 zł.

„Takie przedsięwzięcia są potrzebne. Cieszy fakt, że nasi studenci są ambitni i jeszcze w trakcie nauki wiedzą czego chcą, rozwijają się w kierunkach, z którymi chcą związać zawodową przyszłość. Biznes potrzebuje nie tylko nowych, wyspecjalizowanych kadr, ale także świeżych, innowacyjnych pomysłów na rozwój” – podkreślił wiceprezydent. powiedział wiceprezydent Marcin Chłodnicki

„To wyjątkowy konkurs, bo ocena napisanych prac inżynierskich i magisterskich jest zewnętrzna, dokonana przez przedsiębiorców z regionu i nie tylko”. – podsumował prof. Zbigniew Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.