Konkurs „Inteligentne Przejście” już ruszył. Można oddać głos na Kielce

Kielce wzięły udział w konkursie „Inteligentne Przejście” organizowanym przez Orange Polska. Zwycięzcę wyłonią internauci. W trzech zwycięskich miastach Orange przekształci niebezpieczne przejście dla pieszych w znacznie bezpieczniejsze, aktywne „inteligentne” przejście. Internetowe głosowanie trwa do 28 marca.

Bez względu na to, gdzie mieszkasz, każdy może głosować na Kielce. Wystarczy wejść na stronę organizatorów konkursu www.intelligentneprzejscie.pl i postępować zgodnie z instrukcjami. Coraz mniejsze miasta mają równe szanse na wygraną, ponieważ organizatorzy przydzielają głosom odpowiednie wagi, proporcjonalne do liczby mieszkańców.

 „Już ponad sto miast w Polsce korzysta z inteligentnych rozwiązań, w tym z przejść dla pieszych „smart”. Nowe technologie mogą zwiększyć bezpieczeństwo również w Kielcach, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich do głosowania w konkursie „Inteligentne przejście” – mówi Daria Drabik – koordynatorka konkursu w Orange Polska.

Jak działa inteligentne przejście? Czujniki ruchu wykrywają pieszych z odległości kilku metrów i natychmiast uruchamiają świetlne i dźwiękowe sygnały ostrzegawcze. Specjalny system oświetlenia sprawia, że ​​przechodnie są lepiej widoczni dla kierowców. Z kolei sygnały akustyczne ostrzegają mniej uważnych pieszych, że zbliżają się do pasa ruchu.