Wystawa Instytutu Łukasiewicza

Wystawa przygotowana przez firmę Łukasiewicza odwiedziła już wiele polskich miast. Gdynia czy Wrocław, a teraz pojawiła się w Kielcach. Wystawę plenerową można oglądać na placu przed Halą Widowiskowo-Sportową przy ul. Żytniej 1.

W dwudziestu planszach podkreślono osiągnięcia polskich firm i klubów sportowych, a także sportowców na boisku pomagających ukraińskim sportowcom, których kariery brutalnie przerwała rosyjska inwazja. W ramach działań podjętych wobec sąsiada zaatakowanego, na boisku sportowym grupa 29 nastoletnich sportowców wraz z matkami i siostrami została zesłana do Polski i pozwolono jej korzystać ze sprzętu sportowego.

Na tej wystawie można również przeczytać historie i dramaty wielu ukraińskich sportowców. Wiktoria Dobrotworska, kajakarka z Winnicy – partnerskiej gminy Kielce, wielokrotna mistrzyni Ukrainy w kategorii U23 i wicemistrzyni Europy. Wystawa czynna jest do 22 kwietnia.

Przygotowania do wystawy w Kielcach koordynuje Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Miasta Kielce we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Kielce.